Is this a good translation?

Discussion in 'Vocabulary & Translation Help' started by scrimshaw, Jun 11, 2007.

  1. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    good occasion for you, David, to compare corrections from different sources 8)
     
  2. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Navštívila mne sestra takže jsem neměl moc volna.
    Byl jsem ten den bez volného času.

    Ona něho má omotaného kolem jejího prstu a když ona říká skoč, skocí. Chudák. Říká ale, že to není tak zlé. To je jen cena za to, být zamilovan.
    Řekl mi mnohokrát, že už je unavený jít do mlyna se svou troškou.
    Je to o mnohem nejlepší než být sám.

    Přeju si, aby ke mně byli upřímní. Byl bych radějí, aby mi nelhali.
    Kdyby byli opravdu mí přátelé, řekl by mi opravdu co si myslí.
    Vím, že bych jim to řekl.
    Tak se jí nikdo nezasmali. Ona byla velmí vděčná, že jsem ji zachránil před rozpaky.
    Někdy se na mne dívá jak jsem taková hrdina.
    Netrvalo dlouho poznat ji.
    Musel bych být šlepý nepoznat ty očí a neslyšící nepoznat její hlas a smich.
     
  3. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  4. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Byl jsem dnes bez kousku volného času. Rozhodně potřebuji dolovene.

    Když ona mu má omotaného kolem prstu, když říká skoč, on se ji ptá, 'jak vysoký chceš abych skočil? Trošku k němu cítím litost ale vypadá dost št'astného. Do toho mi nic není. Kdo jsem já mu říct něco růžného.
    (who am I to tell him something different). On je muž a to je jeho život.
    Může to žít jak chce.
    Chodím stále do mlýna se svou troškou a občas není dost.
    Tak sedím doma a stěžuji si o jeho životě.
    Kdo je v téhle povídcě ten skutečný vůl, ptám se sám.

    Prítelkyně už se na mne nedívá jako na hrdinu.
    Možná žítra jí po práce přinesu čokoladu a velká černá ruži.
    To se jí bude líbit. Cyhbí mi být její hrdina.
    Nejsem ani slepý ani hluchý takže bylo snadné ji poznat na pohoštěni.
     
  5. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  6. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Byl jsem celý týden dokonce bez kousku volného času, stejné jako před týden a předminulý týden. Je jasné, že moc potřebuji dovolenou.
    Sním o hezké dny na hory u chalupy. Tam chci zas lenošit jak jsem udělal když jsem malý. Chcí jít na ryby se bratřem u velkého studeného jezera.
    To nic. Ty dny už jsou dávno pryč.
    Misto toho, musím pracovat dál den po dnu.
    Když šef říká 'skoč', já se ho prostě ptá, 'Jak vysoko chceš abych skočil?'
    On mi začíná jít na nervy ale nemám nervy opustit. No, opravdu není tak zlý.

    Po práci, myslim si, že přínesu mé krásné ženě čokoládu a velkou černou růži. To se jí bude líbit. Moc se jí líbí čokloláda a růže.
    Někdy si myslí, že já jsem její hrdinu. Už je dlouho, že mi řekla, že vypadám ve svých očich jako hrdina. Chybí mi být její hrdina.
    Poznal bych jí kdekoli. Musel bych být slepý a hluchý jí nepoznat.
    Kdybys byl mnou, bys rozuměl proč ji tak moc miluji.
    Má hlas jako anděl, vlas jako měkké hedvabí a oči jako hvězdy.
    Vím, že si myslíš, že já jsem ale hloupý muž se hlavou v oblačích, ale kdo jsi ty abys mi mohl radit. Nikdy jsi nechodil nikde ve mých boty.
    Nemůžeš mi soudit. Kdo si vlastně myslíš, že jsi?
    Chtěl bych vědět kdo ti dál oprávení posoudit mě. Myslíš si, že jsi lepší než já? Nehodí kameny kamaráde když bydlíš ve skleněném domě.
    Omlouvám se kamaráde. Musím vypadat nezdvořile. Jsem trošku unavený. Byl to dlouhý den, víš? Budu se ráno cítit líp.
    Možná ji vezmu zítra na náše oblíbené restaurace. Zítra je také den.
     
  7. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  8. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Doufám Karle, že to nebereš osobně když praktikuji být hrubý. :lol:
    Tak si myslíš, že jsi lepší než já, že můžeš mně posoudit. A kdo ti dal to právo? Kdo si vlastně myslíš, že jsi? Ani ty nejsi perfektni. Jak říká Jana, možná Dana, dokonalý existuje jen v slovník.
    Nikdy jsi nebyl v mé kůzi tak to znamená, že nemáš žádný napad jak se cítím. Musel bys být v mé kůzi, abys rozuměl jak se cítím. Nerozumíš ničem. Já myslím, že mi dlužíš omluvu.
    Odmítám ti zas mluvit dokud mě nenabídneš omluvu.
    Budu v mém pokoje čekat až do té doby se mě konečně rozhodneš omlouvat.
    Vzpomínej na toto, neházej kameny, když bydlíš v skleněném domě.
    Nejsem ani slepý ani hluchý tak vidím a slyším všechno. Nejsem vůl, jaký si myslíš, že jsem. Někde mám pocit, že si myslíš, že jsem největší vůl, že jsi kdy viděl. Možná blbec jsi to ty. Nemyslels jsi nikdy na to?
    Dobře, dost. Nechci už o tom hádat. Stejně jsem už zapomněl o čem se hádáme. Možná maš právdu. Možná jsem takový vůl konec konců.
    Honzo, můj drahý malý bratr, jdi pryč, prosím. Bolí mě hlava.
     
  9. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  10. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Změním téma :lol:

    Ty se ode mne tak moc nelišíš. My jsme téměř jako hrách v luskem.(peas in a pod)
    to be like peas in a pod.....to be very similar

    Nejsem si jistý, jestli se tebou opravdu souhlasím.
    Podle mně, my nejsme vůbec podobné.
    Podívej se na sebe, jsi pokrytý tetování, nikdy jsi si vzal, rád slyšíš hlučnou buřicskou hudbu (rave music) a nepracuješ, protože jsi venku celou noc, zatím mám rád klacickou hudbu, politíka, a pracuji ve stejném místo už devětatřicet lety.
    Mimocodem, je ti jen třiadvacet a je mi už šedesat.
    Rád hraji šaky s kamarády v neděli v parku. Rád spíš až do asi jedna.
    To je uplně nepodložený nazor, co máš. Že my jsme hrách v podem. To nemyslím.

    No...dědo, dobře, všechno toho co říkáš je pravda, ale líbí se nám moc babiččin vepřove s knidliky, jo?
    Ano, Martín, to je pravda.

    Neboj se dědo. Vyrostu se brzy. Dokonce se těším vyrůst a opouštět tenhle styl životu.
    Já také z něj unavuji. Těším se na zodpovědnosti. Mimochodem, ještě jsem tě nevyprávěl. Zeptal jsem se, aby si mě Jana vzala.
    Dědečku téměř vypadli zuby. Po tom, co jsem ho sebral z podlahy a jsem ho dal zpět na židli, jsem pokračoval. A ona řekla ano.
     
  11. wer

    wer Well-Known Member

    In Czech we say “podobat se jako vejce vejci”.
    The verbal prefix “po-” itself could express “a covering (of the surface) with something”. Putting the prefix to the verb “tetovat” you needn’t the verb “(po)krýt” at all.

    jsi pokrytý tetováním = jsi potetovaný
    Sorry, I have no clue what you mean, but I definitely know you did forget the double negation

    I’m not an expert on this kind of music, but I think we call it “rave” (we don’t translate the names of music styles). The adjective “buřičský” seems be inappropriate here.
    “Líbí se nám to” means “we like how it looks like”.
     
  12. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Včera jsem změnil téma, ale dnes bych chtěl zas napsat o stejné tématu.

    V Americe říkáme být jako hrašky v lusku. V Čechách říkájí podobat se jako vejve vejci. To dvě rčeni znamenají stejné věc.

    Dědo, nemyslíš si, že podobáme jako vejce vejci?
    No....Martine, jak to mužeš říct. Nejsme vůbec podobní. Jsme jako olej a voda.(this isn't really what I want to say, but, we are like oil and water, we don't mix well, we don't get along) Jsem si jistý, že se děda a vnuk mají radi, třebaže být tak nepobdoní.

    Martin je mladý a neruzemný a celé potetování, nikdy měl zaměstnání a rád být venku celou noc. Dědeček je moudrý, pracuje na stejném místě už témšř třicet let. Rád chodí na ryby a hraje šachy v parku s přátely.
    Martin spí až do jedné rád.

    Martin má ale plany vyrůst brzy. Chce vyrůst a přijmout zodpovednost. Poslouchat to, moc se překvapoval dědu.
    Martin říká, že chci opuštit starý styl života a vzít si Anně.
    Je z staré života už unavený.
    Máš pravdu Martine, jsme podobnáme jako vejce vejci. Oba máme rádi babiččino vepřové s knedlíky. Je to nejlepší vepřové s knedlíky v celé Čechách.
     
  13. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     

Share This Page