Kopec benátský

Discussion in 'General Language' started by scrimshaw, Nov 26, 2007.

1. Troll

Troll Well-Known Member

Aha, díky. To jsem musel/měl poznat.

Dáme dárky pod stromeček.
    Dárky jsou na podlaze pod hezkým zeleneným stromečkem, a děti si sedly na podlahu před něj, aby je obdržely. Nad stromeček dal otec hezkou hvězdu.

Nikdy nejsme tak staří, abychom museli přestat věřit v SC.
    Kéž bych nikdy tak nezestárnul, abych přestal věřit v kouzlo Vánoc.

Když 'duše' je ženatá ženského rodu (femininum)....
    Přejeme si, aby si každá duše užila to období dobré zvěsti.
    To jsou přání z Ameriky.
    Není to třeba, aby všichni uvěřili v historku Vánoc, a v to, co se stalo prý dávno v malé vesnici Betlému.
    Osbobně, filosofie, která mě nejvíc apeluje oslovuje, je Buddhismus. Klid pobývá uvnitř.

2. scrimshaw

scrimshaw Well-Known Member

Kéž bychom nikdy tak nestárnuli, abychom přestali věřit v vesele starého Svatého Nicka.(in merry old saint Nick)

Otec dal nad stromečkem krásnou jasnou hvězdu a Santa dá pod něj našími dárky. Je to nadherný stromeček a všichni my dali na ně hezkými barevnými ozdoby.
    Můžeš jej vidět z ulice skrž okna.
    Sníh padá, vločka za vločku, a je to kouzelný pohled, jako v pohádce..

Duše je slovo ženského rodu. To jsem měl poznat.

Pod stromu v parku nějaci lidé bubnuji na bubeny. Zni to jak tép lidovské srdce. Mají budbeny z Afriky. Přeji si, abych mohl tak bubnovat já.
    Není třeba, abychom všichni kračeli na tép stejného tempa.

Ta je fiosofie, která mě nejvíc oslovuje.

3. Karel_lerak

Karel_lerak Well-Known Member

*
    or "dárky pro nás"
    **
    "stejným tempem" or "na stejnou dobu"

4. scrimshaw

Doufám, že se nikdy tak nestárnu, že bych přestal věřit na veselého starého Svátého Mikuláše. :wink:
    Sousedé mohou uvidět naše nádherný stromeček z ulice skrz okna.

Na kopci je skupina lidí, kteří bubnují na africké bubny. Škoda, že to neumím udělat. Přeji si, abych uměl tak bubnovat já. Zní to jako tep lidského srdce.
    Maminka mi řekla, že všichni kráčí na zvuk růžné bubeníku.
    Není třeba, abychom my všichni kráčeli na stejnou dobu.
    Vítají znova příchod zimní slunovrat.
    Spojil bych s nimi pokud jsem uměl bubnovat.
    Stejný věc právděpodobně dělají Druidy ve věký už dlouho zapomělé.

Je to tak zíma, mohu vidět své dýchání. Ale sníh nepádá.

5. Karel_lerak

6. scrimshaw

To šťastná skupina bubníků bubnuji na vrchol kopce a vítá zimní slunovrat, stejně jako pravděpodobně dělali Druidové v dávno zapomenutých časech, když svět byl ještě mladý a nevinný.

Pod hezkým Vánocní stromečkem leži mnoho barevných dárků a jeden krteček.
    Venku je krásné zimní pohádkové země.
    Je tak zima venku, že mohu viděět svůj dech.
    Slyším sněžení zvonky.
    Něco mi právě teď napadlo.
    Nemusím zapomenout nechat na noční stoli mléko a sušenky.

7. Karel_lerak

*
    Slyším zvonění zvonků. ?

8. scrimshaw

Štástně jsem nezapoměl nechat na nočním stolku mléko a sušenky.
    A jak obvykle, už tam nebyli když jsem vstal.
    Pod Vánočním stromečkem jsme našli mnoho berevných dárků a byl tam i krteček pro mladší bratr. Já jsem starší o osm let než on. On je ještě mimino. On je Benjamínek rodiny.

I hear sleigh bells..Slyším rolníčky..... Ne sněžení zvonky. :oops:

Čas letí jako vítr.

9. Karel_lerak

*
    "rolníček" would mean "malý rolník" = little peasant 8)

10. scrimshaw

Socha svobody stojí v přistavě Nového Yorka. Je to krásný pohled.
    Dá se to vidět z parku v jižní Manhattanu.
    Byl to dárek od Francie.

Prošel jsem samootevřené dveře do obchodího domu a hledal jsem obchod, v kterým prodávají krtečky. Doufal jsem, že jich ještě nerozprodali.
    Bojoval jsem skrž dav a našel jsem obchod. Št'astně ještě měli jeden. Marušička nebude zklamená.
    Zaplatil jsem prodavačku, přal jsem ji Veselé Vánoce, a vyšel jsem obchod s krtečkem v svou tašce.
    V parkovíště začal padat snih. Zapnul jsem si kabát proti studenýmu vítru a běžel jsem k autě. Vypnul jsem radio. Slyšel jsem hroznou zprávu.
    V Pakistanu zabili Benazir Bhutto. Další hlas zdrženlivosti je mrtvý.

11. Karel_lerak

*
    Je ji možno vidět z parku...
    **
    here better "dar", "dárek" would be to small 8)
    prodral jsem se davem až k obchodu
    Naštěstí ještě jednoho měli.
    "zaplatil jsem prodavačku" would mean you have bought her 8)
    vítr
    větru
    větru
    vítr
    větře!
    o větru
    větrem
    větry
    větrů
    větrům
    větry
    větry!
    o větrech
    větry
    zapnout = switch on
    vypnout = switch off

12. scrimshaw

Ahoj Karle :D . Už je teměř devátenáctsetsedm. Kam čas letí?
    Zdá se mi, že čas jde rychlější s každým novým rokem.
    Je to možné vidět soucha svobody, který stojí v přístava Nového Yorku, z parku v jizním Manhattanu. Byl to dár Francie.
    Francia je nás dala někdy v pozdním osmnáctém století, ale nevím prešně ten rok.

Prošli jsme automatckými dveřmi a běželi jsme až do obchodu, v kterým se prodává prý krtečky. Marušička chce jeden s celém srdce. Zeptali jsme se prodaváčky zda ještě je v obchodu krtečky.
    'Naštěští ještě máme pár. Jsou to tak populár tento rok.'
    Zaplatili jsme prodaváčce :lol: , popřali jsme jí Veselé Vánoce a se své krtečkem v tášce jsme se prodrali davem k parkovištu.
    Severní větry (northern winds) foukali sníh oblohou. Zapnuli jsme proti jim a běželi jsme k autu. V autě jsme se rozemali. 'Jsem tak rád, že je nerozprodali. Bal jsem se, že už neměli jednoho. Maruška konec konců nebude zklamaná.' Zapnul jsem auto a Anna zapnula rádio. Řekl jsem jí, 'Prosím Anno, nechci ted' slyšet špatnou zpravu. Jsem zrovna ted' spokojený.'
    Vypnula rádio a začala zpívat. Raději bych ji poslouchal. Zpívá chvalazpěvy tak pěkně.
    Silničaří čistí ulice. Je to už téměř tma. Těšíme se sednout si u teplého ohnu s Maruškina překvapení nepbezpečně pod stromečkem.
    Nechali jsme blázní obchodního domy za sebou.

13. Karel_lerak

*
    1886 is for us the XIX. century,
    we live already in the XXI. (twentyfirst) century
    **
    "v kterém prý prodávají krtečky"
    or
    "v kterém se prý prodávají krtečci"
    jich ještě pár máme = we have a few of them
    jich ještě máme pár = we have the last pair of them
    we would use singular: "severní vítr"
    "zapnout" we can use about light or radio (even coat 8), but not about the car

14. scrimshaw

To je legrační.:lol: Myslel jsem si, že žijeme ted' v dvacátém první století. Hodně se pletu.
    Tak Francie nám dala Soucha Svobody na konci devátenáctého století.
    Přesně v osmnáctsetosmsátšest. To je rok kdy nám ji Francia dala.
    Už je téměř rok dvatisíc osm. Zdá se mi, že čas letí rychlěji než zmrzlina taje na letní den.
    My by také řekli 'severní vítr'. Snažil jsem se vypadat jako básník. Marně.

Popřáli jsme prodavačce Št'astný nový rok a a odešli jsme obchod se svým krtečkem v tašce.
    Prodrali jsem se davem. Automatické dveře nefungovali tak museli jsme otevřit dveře sami. Báli jsme se, že krtrečeky už nebudou mít ani jednou. Ale to nebyl připad. Musels vidět velké úsměvy na našimi tvárí.
    Nechtělo nám se slyšet žadnou špatnou zpavu tak nazapnuli jsme rádio.
    Nastartoval jsem auto a cítil jsem se moc spokojený. Anna zpívala cestou domů hezké chvalozpěvy. Ona je nejlepší zpěvačka, co znám.
    Ráno vstá Maruška a pod stromečkem naleží št'astný malý krteček.
    S Marušičini krteček bezpečně pod Vánočním stromečkem budeme spát dobře. Maruščini rodiče jsou moc unavení.
    Necháme dlouhý den za sebou a vydeme země snů.
    Venku silničári čistí ulice dál.

15. Karel_lerak

*
    odešli jsme z obchodu = opustili jsme obchod

16. scrimshaw

Seděl jsem v rychle a četl jsem časopis, který jsem si koupil v stanice v Brně. Snažil jsem se nemyslet o zítřejší zkoušce. Sebral jsem je a podíval jsem z okna a věděl jsem mlčení jak země rychle prošel. Stromy, domy, pole, všechno byl jen změt´.
    Otevřel jsem aktovku a našel jsem jeji fotku. Vypadala na ni stejně jako jsem si ji pamatoval.
    To, co jsem skutečně potřeboval byl pár hodin spanku, ale mé myšlenky se stále vrátili dnu před včerou. Zavolala mi když jsem byl v práce a plakala.
    'Miloši, to jsi ty? Nechci tě obtěžovala, ale nemám na vybrannou. Něco hrozného se stalo.'
    'Neobtěžuješ mi, Pavlo. O co jde?'
    'Promin', ale nemohu ti právě ted´ řící. Musíš to vidět pro sám sebe.'
    'Můsíš sem přijet hned. Můžeš zůstat se mnou a půjdu za tebou až sem přijedeš. Neprosila bych ti o to, ale to je nouze. Neumíš si to ani představit.'
    'Budu tam v čtvrtek.'
    'Bůh ti žehnej, Petře.'
    'Budu v Praze, hlavně stanice ve tři.'
    Ona mi poděkovala a zavešila.
    Nemohu si pomoci. Ještě ji hluboký uvnítř miluji. Rozum říká něco, srdce něco jiného.
    Podíval jsem v peněžence a napočítal jsem kolik korun u sebe jsem měl.
    Všechno je hlava dolů. Nikdy ani v tisíc let bych si myslel, že budu dnes, druhý den nového roku, na vlaku k Prahu.
    Myslel jsem si, že jsem opustil to město a ten život za sebou.

17. scrimshaw

Ten, kdo je bez hříchu, at' je ten, kdo hodí první kamen.
    Předtím, než si všímíš vadu v očich ostatní, všími si vadu ve svých vlastních očích.

Myslím si, že získám silnější každý den. Necítím se tak špatně jak jsem se cítil minulý týden.
    Ráno mám v plánu jet do práce a bude to prvníkrát v celém měsícu. 
    Nikdy jsem byl tak nemocný. Myslel jsem si, že umřím(I was going to die)
    Už nevypadám jako jsem jen kuže a kost. Jedl jsem hodně Pavlačiny zdrávní polevku.
    Vypadám jako jsem ted' na vrchol světa.
    V sobotu bude v Praze zpívanku a Pavla zpívá rád. Moc se na to těším. Ona zpívá stejně dobře jak, ne, lepší než každý jiný. Při mé nemocnosti tam nešla. Zůstala se mnou a dívali jsme se na filmy. Ona je anděl.
    Ona mi říká, že ji rozmažuji. Myslím si, že mě ona rozmažluje.
    Nenávidím to, když auto na studené dny nestartuje.

18. scrimshaw

V noci, jako tatu, mé myšlenky letají k hvězdám v jejích očich.

Každý řáno piju kávu s dvěma cremy ale bez cukru. Cukr ve své kavi rád nemám
    Někdy, když crema nemám, dávám do ni trochu mléko. Je to asi pravda, že nevařím nejlepší kavu na světě ale podle mě chutná dobře. Čitám první stranku novin, chytím děti, vodím je do školy, bihám na nádraží, a stíhnu vlak k práci.
    Odpoledne manželka je vodí domů, a hned dělávají jejích dú. Nesmějí si se přátely hrat venku dokud dú nekončí.

Kdo chce létat? Zkopírovat a vložit. Je to úžasné.

http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=4262

19. Karel_lerak

*
    "s dvěma mlíčky" :)
    **
    Přečtu si první stránku novin, popadnu děti a zavedu je do školy, doběhnu na nádraží a stihnu vlak do práce.
    dú = here I wouldn't use the abbreviation 8)
    with children I would use the word "kamarád" = s kamarády

20. scrimshaw

Hned po tom, co každé ráno vstávám, klopýtám do kuchyně a vařím kavu.
    Bez kavy neobejdu dobře. Pořád do ní dávám dva dávky smetany. Nemá rád vůbec černé kavu, ale to piju pokud mlčky nemám.
    Odmítám ji ale pít pokud je do ní cukr. Konec konců mám své poměré.
    Sotva si mám čas přečist první stránku novin, než musím doběhat(běžet) na nádraží. Tam stihnu stejný vlak, pět deset rychlý, do Prahy.

Po školě dětí musí hned dělat své domací úkol. Nedovolíme, aby šli ven dokud je nedokončí. Její kamarády musí počkat. Dcera chci být lékařkou a syn vědci.
    Dcera hraje housle a syn klávir. My jsme na něj pyšní jako paví.
    Její bratrenec hraje flétnu chorál v Národním Divadle.
    Představej si to, kamaráde. Byl bys pyšný také.

Je to nebezpeční hledat pod kámeny, zvlastě, kámeny v zahradě někdo jineho. Někde velmí špinavé věci bydlí pod kámeny.
    To jsou jasně víc než jen slova. Ten, kdo ta slova říká, nabíze také hrozbu.
    usmíval se na mě zlomyslně. no, řekl bych, že to byl spiš úšklebek.

Share This Page