Narodnostni problemy v manzelstvi

Discussion in 'České fórum' started by Vitka, Jan 31, 2005.

  1. Vitka

    Vitka Member

    Ahoj vsichni!
    No, to je ale trosku skoda, ze to tu zrovna nezije, ze by byla "my czechrepublic" jen pro anglicky mluvici lidi?
    Taky jestli je nekdo i v nejake nemecky mluvici zemi, kdo by si chtel se mnou vymenit par zkusenosti, a jelikoz je muj manzel Ital, ani italske komentare nebudou od veci.
    Otazka: jake postaveni ma matka v italske rodine? Mam trochu problem s tchyni...ten byva celkem bezny i u ciste ceskych manzelstvi, ale muj manzel je na jeji strane-ona, a hlavne tchan nemaji absolutne paru o ceske kulture a a porad vyzdvihuj "bella Italia" a ja to nekdy nezvladam... ma nekdo podobne zkusenosti, nebo zazitky?
    Diky predem
    Vita
     
  2. Tomanka

    Tomanka Member

    ahoj Vitka,
    já sama nemám Italskou rodinu, ale mam dost přátel Italů a jednu kamarádku Češku, která si vzala Itala. A co já vím, tak mamma zůstane vždycky velká mamma a všichni v rodině jí jaksi podléhají. Ovšem, když s nima máš problémy, tak to je horší. Asi ti nezbyde, než se lehce snažit omezit s ní styky. Jestli to jde.
    Já jsem se vdala do americký rodiny a můj manžel je asi ten největší patriot v okolí, takže tady taky musim pořád obhajovat naše barvy, aby se ty moje Čechy neztratily v záplavě amerikanismu. :)
    Zkus si promluit s manželem. Nepochopil by, kdyby jsi mu vysvětlila, že by jsi ocenila, kdyby byl chvíli taky na tvojí straně?
    přeju ti hodně štěstí a dej vědět, jaký je u vás život. Vypadá to docela pestrobarevně (aspoň ty národností a státy máte dost četný :) )
     
  3. Vitka

    Vitka Member

    Ahoj Tomanko!
    Diky za odpoved, jsem rada, ze ma nekdo zajem i o ceskou sekci.
    Promluva s manzelem, co se tyka jeho matky a nazoru jeho rodicu na svet nema cenu, nebot vim, ze kdyz s tim zacnu, uzemni me, ze jeho rodice mam akceptovat jaci oni jsou a nemam lidi do neceho nutit....tedy ja nokoho do niceho nenutim, ale pomalu jsem to u nich vzdala a drzim tak receno "hubu a krok" a snazim se to rozdychavat...treba dnes jsme u nich byli vecer " na besedu" a jeho tatik zacal s tim, ze Hitler mel za milenku Cesku a ze Stalin zabil Xmilionu lidi a ukazuje pri tom na me prstem....zustava mi rozum stat a premyslim, kde jsem se to vubec ocitla...tady fakt jen pomuze omezit styky a vubec se nesnazit neco vysvetlovat, stejne to nic neprinese....
    Jinak je to fak zajimavy zivot....prisla jsem sem pred 3.5 lety a umela jen anglicky, zivot a nutnost me privedli k nemcine a tzv. schwitzerdütsch (ale psat bych si nemecky taky asi moc netroufla :( ) , ktery se od spisovne nemciny celkem dost lisi, asi jak kdyby se spolu mel domluvit betz problemu Slovak s Prazakem... No a italstina byla druhou nutnosti, ale na druhe strane, italstinu jsem se naucila v podstate jen z odposlechu, takze neumim italsky psat :? , ale je to jazyk, do ktereho jsem se totalne zamilovala, mekky jak cestina, ale zpevnejsi.
    A jinak tady ucim AJ, vecerni kurzy, neuznaji mi tu diplom, tak jsem rada aspon za to.
    A co ty?
     
  4. Tomanka

    Tomanka Member

    ahoj Vitko,

    poslala jsem ti private message, ale nevim, jestli jsi to už objevila, tak to pro jistotu hlásám sama. To víš, nechci pomlouvat manželovu rodinu příliš veřejně :wink:
     
  5. lenickaQ

    lenickaQ Member

    Ahoj Vitko,
    to neboj nejsi sama kdo prekonava narodnostni problemy.
    Proste chlapi jsou jini v kazde zemi a je pravda, ze jsem si taky uzila sve s Italem a vim o cem to je.
    Maminka v Italske domacnosti je buh a jeste muzes byt rada jestli ti nechodi na inspekci domu a neradi co a jak varit.
    Ja jsem si vzala Americana a tam jsou zase jine veci, ale nejvic zalezi na tom jak je to s manzelem pokud se mu snazis neco rict a on je na strane maminky,tak to je tezke.
    hodne stesti Lenka

     

Share This Page