To scrimshaw

Discussion in 'České fórum' started by Ladis, Dec 8, 2005.

  1. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    [OT]to scrimshaw: "Život je vždy dobrý, když otevřime oči." -> "Život je vždy dobrý, když otevřeme oči.", "Krásna je často v malých věcech." -> "{Krása (beauty) /or/ Krásné (beautiful)} je často v malých věcech."[/OT]
     
  2. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj Ladis
    Thanks for the tip.
    Doufam, ze je spravny ted.
    Hey-vzpominas si, pomohl jsi mi s druhem dopisem.
    Tak zase ti dekuju mnohokrat.
    Vidis jak hned tykame? To neni dobry chovani, ze jo? Kdybych byl ted v CR, zvyk je, ze pouzivame vy, vykame, ano?
    Precetl jsem v druhem dopisem, ze bude pekny vecere v restaurace.
    Skutecne, to mel byt zabave.
    Objednej mi prosim vegetarianske jidlo. Budu mit moc hlad, po letani pres velky mori.
    Travit cas v hospodem s pratelem.
    Byl bych zklameny ale, jsem si jist, protoze rychle bych videl, ze nemuzu
    mluvit v tvem jazykem. Zvlast po par piv.
    Na Zdravi---Byvavalo nekoho!!!
    Ein,tsveigh,drigh prosit!!!
    Ok, I'm getting carried away.
    Stejne uz sotva nepiju.
     
  3. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    Ahoj :). (1) Podpis už máš v pořádku. (2) Tykání mi vyhovuje, nemám moc rád vykání ;). Vykání se používá při formálním styku, což není případ komunikace lidí, kteří se znají (např. z diskuzního fóra jako je toto). (3) Threadům v internetových diskuzních fórech říkám normálně "thready" (sg. thread) a lidi kolem mě taky. Ani nevím, jak tomu říkat jinak (teoreticky by šlo použít "vlákno"). (4) Jo, dneska je sraz 6 lidí okolo MyCR v restauraci ABA v Praze v 18:00, jsem zvědavý, jak to dopadne :). (5) Nerozumím tomu objednání jídla - ty sem přiletíš? (6) V mém jazyce mluvit nemusíš, já umím i anglicky ;). (7) Já taky téměř nepiju, jen na srazech s přáteli (cca 1 za měsíc).

    PS: (1) Úžasné, že jsi se tak snažil to napsat česky, dokonce je tomu i rozumět ;). Až budu mít čas, tak tvůj text přepíšu do správné češtiny. Teď jsem ve škole na předmětu SKD (Strojový kód a data), kde programujeme v assembleru pro zařízení Atmel169 :). (2) Protože jsi napsal česky, tak jsem taky odpověděl česky, ale můžu ti to přeložit do angličtiny.
     
  4. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Moc ti dekuju Ladis za odpovidani muj dopis
    V moji snech poletim do Prahy. Delam jen srandu, ze budu tam, ale urcite bude krasny zazatek. Mozna ta noc padne pres Prahu mekky snih.
    Libi by se mi slyset ten hovor. Muzu si to predstavit. Ale jsem zvedav, vybral jsi hluceny hospod, nebo ticha vinarna? Bude tam dav?
    Znas tyhle osoby jen skrz internetu? Budes se moct sejit lidi, ktere pracuje pro MYCR.
    Jestli Dana bude v hospode s vami, rekni ji pro me, ze myslim, ze ona je velmi pekna. Budes to pro me? Slib?
    Good luck with all your studies.
    I would like to hear how the dinner goes.
    Cao
     
  5. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    Třeba jednou doopravdy navštívíš Prahu :). Vybral jsem tichou hospodu, byly jsme v zadní části, kde bylo jen ještě pár lidí u vedlejšího stolu. Ano, všechny odsud jsem dodnes znal jen z internetu (z tohoto diskuzního fóra), což byl taky jeden z důvodů srazu - seznámit se naživo :). Byli jsme tam já, Dana, Jeff, uuspoiss, uuspoissův kamarád a jeden kamarád Dany a Jeffa.
     
  6. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Vsadim se, ze to byl hodne zabava. Tiche mesta jsou pekne. Muzou vsichni aspon slyset sve kamarady. To byl ale velmi klid za jeden patecni
    noc, ze jo?
    Kolik je stupnu tam v Praze ted?
    Sel jsi do hostinece pesky, nebo metrem?
    Tak znas vsehcno ted nazivo.
    A znas pekna prazski zakouti.
    Oy, ted musim spat ja.
     
  7. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    [​IMG]

    Metrem, protože vlevo dole na obrázku můžeš vidět vstup do metra stanice Karlovo náměstí ;). V Praze to takhle neznám, v téhle hospodě jsem předtím byl jen jednou, a to na srazu z přáteli okolo serveru ČeskéHry.cz.
     
  8. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj v Praze
    Tak Ladis, pracujes na tom server Cesckehry? Vytvoris hry?
    Snazil jsem se vejit do Ceskehry ale nemam password ani username.
    Mam tady na pocitaci male hry. To je ale v poradku, protoze nejsem nadany s pocitacove hrami. i tim jednodussejsi hrami.
    Slysel jsi o Pac Man? Nebo Pong? Byli to nejdrive hry. Smal bys urcite na to.
    Kdy jsem byl mladsi, moje hry byli stulni fotbol nebo tivoli.
    Neter travi radeji ale cely den na pocitaci s jeho hrami.
     
  9. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    Server Ceskehry.cz sdružuje komunitu nezávislých českých a slovenských herních vývojářů, jejíž jsem členem - prostě parta přátel s podobnými zájmy :). Zkusil jsem se odhlásit a zjistil, že vše je přístupné i bez registrace, akorát nelze psát příspěvky do fóra (ale číst lze). Ano, tvořím hry - seznam posledních dokončených najdeš po kliknutí tlačítka WWW pod mými příspěvky :). Mimochodem, já hry téměř nehraju (jen asi 3 za rok), radši je dělám :D. Staré klasické hry jako Pong a Pacman znám - na těch herní vývojáři začínají (a měli by začínat), když se učí dělat hry ;).
     
  10. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Hey-that's pretty cool. You must know your business. I'm impressed.
    Those games are free?
    Je konicka, nebo delas to jak prace?
    Nemam zadny napad, jak funguje takove veci! Ohledne tehle veci, jsem docela hloupy.
     
  11. Ladis

    Ladis Well-Known Member

    The old games (all on my web) are free (I learned it on them) and currently I work on one which I will try to sell through one my friend. It's my hobby during the studying.

    And how are games made? Game-designers design what the game will be about and define the details in the game (the make the "design document"), 2D/3D artists make the graphics for the game (pictures, models, textures, ...), level-designers make levels/maps, sound & music makers make sounds and music and programmers make the "engine" - the part of the game, which connects graphic/sound/music/model/map/... files and "shows them in an action" on the computer :). I'm focused to the programming - graphics, maps/levels, music and sounds in the games, I've cooperated on, are made by other people.

    EDIT: BTW if you want to see an "engine" in its "human-readable" form, you can download and read the source codes of my games :) (all games on my web page are "open-source"). The "binary" version (which runs the game) is created by "compiling" from the sources ("compiling" is the process when a compiler (a program) translates a code written in a programming language to the language of the computer processor).
     

Share This Page