Ahoj - Kdo jste?

Discussion in 'České fórum' started by welbis, Sep 25, 2006.

  1. welbis

    welbis New Member

    Ahoj,

    Jmenusa Simeon a byl jsem v ceska republice poslední rok. Moje domu byl v Moste blizko liberec pro chaste mesice když pracoval jsem s Skola a kostel.

    Myslim Cesky jazyk je velmi krasny, ale uz jsem v anglicky pro jedna rok a ted mluvim cesky spatne. Mozna jedno budu schopen mluvit dobre cesky jeste jedno, ale uvidime.

    Je nikdo tady bydlim blizko nebo v Moste? Co myslis asi mesto?

    Prosim rikas kdyz nerozumis moje cesky. Kdyz nerozumis mohol bych kdyz mohol bys psat co mel bych napsat.

    Tak, do je jsem. Kdo jsi?
    Simeon
     
  2. Jana

    Jana Well-Known Member

    Jmenuju se Simeon a byl jsem v České republice loni (or v loňském roce). Můj dům byl (better žil jsem or bydlel jsem) v Mostě u Liberce šest měsíců, když jsem pracoval pro školu a kostel (farnost).

    Myslím si, že český jazyk je velmi krásný, ale už jsem rok v Anglii a teď mluvím špatně česky. Možná jednou budu schopen zase mluvit dobře česky, ale uvidíme.

    Je tady někdo, kdo bydlí blizko nebo v Mostě? Co si myslíš o městě?

    Prosím, řekněte mi, jestli rozumíte mé češtině. Pokud ne, mohli byste mi napsat, jak bych to měl psát.

    Tak to je, kdo jsem. Kdo jsi?

    Hi Simeon and welcome here. Vítej mezi příznivci češtiny a všeho českého. Já jsem Češka (potažmo Moravanka) a vždy ochotna pomoci poznávat krásy mé země a rodného jazyka. Tvá čeština je stále srozumitelná a obdivuhodná po půl roce, stráveném tady u nás. Myczechrepublic ti určitě může pomoci si znalosti udržovat a vylepšovat. Takže vítej na jejích stránkách!
     
  3. dzurisova

    dzurisova Well-Known Member

    Musím rekní že rozumím welbis lepši než Jana. Tento špatný, jo? :) :cry:

    Jenom rozumím muj manžel když mluvi do Eva (the baby). Tedy, jenom rozumím špatný česky nebo baby talk.
     
  4. doman

    doman Well-Known Member

    Ahoj Welbis !

    Vitej tu na palube ! :D

    Tvoje Cestina je velmi puvabna !

    Jake pocasi je v Moste ?

    Mej se dobre !
     
  5. vturchi

    vturchi Well-Known Member

    Ahoj Domane! S mym (moc moc) spatnym cestinou, ja jsem rozumel ze Welbys byl v Moste posledni rok, ne tento rok.... :shock:

    Nerozumim nic?? :(
     
  6. doman

    doman Well-Known Member

    Mas pravdu ! :) Abych byl pochybny ! :oops:
    Ale to nevadi, budu davat pozor na pristi. 8)

    Diky za hodny upozorneni ! Ja opakuji mou Cestinu za skoro 20 rok (ani jednou kontakt s Cestinou a Cesimi), ze hodne chyb mam je samozrejme.

    Mej si mne pochopeni, prosim.
     
  7. vturchi

    vturchi Well-Known Member

    To nevadì, myslim si ze moje cestina je moc horsi nez tvoje! :lol:
    Zacal jsem studovat cestinu jen pred 6 mesicu a pro me je moc tezky jazik!!
    Mej se hezky

    vale
     
  8. sněhulák

    sněhulák Member

    Ahoj lidi.. Jmenuju se Pavel Svoboda a pocházím z Volduch to je malá vesnička blízko Rokycan tj 25 km od Plzně.. Do Mostu jsem občas se zajel podívat na formule.. jezdí tam můj kamarád.. Jinak dneska 10.července v 10:17 ráno je u nás zataženo a venku je 15,7 °C


    Kdyby jste potřebovali s něčím pomoci v českém jazyce tak neváhejte a obraťte se na mě svoboda.paja@centrum.cz nebo ICQ number: 278116421.
     
  9. Anichka

    Anichka New Member

    Ahoj!
    ješte špatne mluvim česky protoze přednedavnem ve Praze a nemam ješte přatelu... chci se stykat, psat si s nekym či dělejme se stykat spolu!
    Naznačte kde mogu se stykat česky (chat... či něco jine). Jsem zajímam se fotografování - může někdo zná fotoklub v Praze... :D
     
  10. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    Všichni píšete tak, že je tomu dobře rozumět, což uznávám je za pár měsíců pobytu tady dobrý výkon.

    Vím že učit se cizí jazyk není zrovna sranda, německy jsem se učil devět let a pořád bych psal mnohem hůř než vy.
     

Share This Page