obycejne popovidani.......

Povídejte si o všem českém česky! A jestli mluvíte anglicky, nezapomeňte zabrousit také do diskusí v angličtině.

Moderators: Sova, gementricxs, Dana

Zeisig
Senior Member

Postby Zeisig » 15-May-06 19:14

A latinsky na Aljašce. :shock: To snad ne. :roll:

To bych si spíš vsadil na češtinu. :)
Iwa
Senior Member

Postby Iwa » 15-May-06 20:10

Je sice pravda ,ze latinu se uci hodne lidi a ze doktori advokati a vedci ji ovladaji na celem svete,ale o tom konverzovani si dovoluji pochybovat.Nemyslim ,za ani v Italii,kde italstina ma v latine hodne zakladu,pokud v obchodech nebo restauraci promluvis latinsky,dostanes to,co zadas a jeste si pokecas. :D
A pak cestina snad neni jedinym jazykem ,kterym jak rikas se neda nikde domluvit.A ti co se uci svedsky,norsky,finsky,madarsky,cinsky atd. a treba se do techto zemi podivaji 1x za zivot nebo ani to ne?
Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 16-May-06 17:56

.......souhlasím. A taky ty lidi obdivuju. Měl jsem namysli právě tyhle všechny lidi. :) Třeba zrovna čínsky bych se učit nechtěl, kdo chce ať se učí. Znám lidi co se učí arabsky, hebrejsky...atd. ale nejvíc mě dostali právě lidé o kterých jsem psal. Asi proto, že se učí česky :) :) ...že bych byl sám takovej :D "čechofil" :D

.......hezký den
He was delivered for our offences, and was raised again for our justification.
ta
Member

Postby ta » 21-Jul-07 15:29

Ahoj,
ja bydlim v USA uz 10 let (!!!) a neustale "bojuji" s Cestinou - tedy nechci ji zapomenout! Ted budu mit miminko, tak doufam, ze ze si tak alespon obnovim svou "kazdodenni cestinu". No uvidime... Jak si ten nas jazyk matersky udrzujete vy??? No, uvidime. Jeste jsem chtela pridat, ze jestlize zijete v Americe a chcete si najit "ceskeho souseda" ve vasem okoli, tak muzete zabrousit na moje webove stranky http://www.czechmatediary.com (urcene prave pro lidi jako jsme my) a je tam mimo jineho categorie "contacts on Czechs living in the USA" :wink:
Tanja