Trenujeme čestinu, psouce

Discussion in 'České fórum' started by adder, Jun 21, 2004.

  1. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    já tě taky zdravím Ájík :)))
     
  2. Agnetha

    Agnetha Member

    To uuspoiss...
    Estonsko musí být nádherná země. Učím se švédsky a finsky a slyšela jsem, že finština je hodně podobná vaší estonštině. Je to pravda? Domluvíte se s Finy. Zajímalo by mě, jaké máte vztahy s Finy...jako dva národy...třeba my Češi máme dobré vztahy s našimi sousedy Slováky, se kterými jsme byli dlouho v jednom státě. A taky by mě zajímalo, jaké vztahy máte k ruské menšině u vás...jestli ji respektujete a ona respektuje vás. Prostě jestli se tolerujete...
    Měj se moc krásně
    :D
     
  3. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    hmm taky bych chtela vedet co myslite na Polaku ;) no to by me zajimalo ;)
     
  4. Agnetha

    Agnetha Member

    No, třeba já znám pár super Poláků a Polek, které jsem poznala na koleji v Ostravě :wink:
    Myslím, že jednotlivé národy by se měly respektovat, učit se vzájemné toleranci...atd.
    V Polsku jsem byla několikrát na různých místech...líbil se mi Kraków, překrásné historické město, kde si užijí především milovníci historie a památek (třeba Wawelská katedrála)......pak taky solný důl Wieliczka...no a polští skokani na lyžích....hlavně Adam...hmm toho jsem měla ráda do té doby, než nám slovně pošpinil našeho Mazocha :( no ale to sem nepatří !
    Jinak s Poláky mám moc dobré zkušenosti....byla jsem tam několikrát na různých soutěžích plastikových modelářů a ve všem mi vyšli vstříc...byli skvělí...ale v každém státě najdete lidi dobré a lidi méně dobré :wink: , to je normální...
    Hmm, ale musím uznat, že jste si v historii prožili hodně, než jste získali svobodný stát...každou chvíli vás někdo ohrožoval...dokonce si vás jednu dobu i rozdělili, ale přesto jste se dokázali v pravou chvíli rekonsolidovat...
    Tak jo...Poláci jsou v pohodě a dá se s nima dost dobře pokecat :D :wink:
     
  5. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    Proti polákům nic nemám, bydlím asi 2 km od polské hranice a nikdy jsem tam neměl problém. Pracuju ve firmě která v ČR zaměstnává stovky poláků tak jsem s nima v každodenním kontaktu, polsky samozřejmě rozumím, se psaním a mluvením je to trochu horší :)

    Akorát teda v Londýně, když jsem jel večer metrem plným poněkud "rozveselených" poláků, to byl teda silný zážitek :)
     
  6. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    joooo byla sem tam taky a moc me se libilo, nocni Krakov je jeste krasnejsi nez v den :)

    hmm dokazu si to predstavit, nekteri se chovaji jak prase, ale vetsinou jsme klidny stat, no ale v kazdym state se najde nejaky debil ;)
     
  7. Ájík

    Ájík Well-Known Member

    ... krásně česky řečeno :lol:


    Pořád jsem nechápal to polský bardzo. Pořád říkali "dziekuje bardzo".
     
  8. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    Pořád lepší než slovenské "nech sa páči" :).
     
  9. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    Ahojky :))

    Bardzo hmmmmm je to stejny jak dekuji moc

    Dneska jedu do CZ, a zase budu trenovat cestinu, haha a zas bude s toho pekna sranda :)

    Nedavno byla sem na navsteve u znamych, a mela sem mluvit cesky, tak sem sedela klidne jak dama a rikala jen "yhm, ano yhm" hahahahah to bylo zajimave, pak sem rekla ze se stydim mluvit :) Musim se smat, boha, cetla sem dneska to co sem psala tady na zacatku, a je me trosku styd ze sem psala takove voloviny. Ted uz je to trosku lepsi a uz se mene stydim mluvit. (Porad sem si myslela ze se kazdy bude me smat kdyz neco povim).

    Tak jo, mejte se vsichni moc fajn a jedu na vylet paaaaaa
     
  10. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    Ajik ? za co te tak dekovali ? to by me zajimalo hahahhahaha
     
  11. Ájík

    Ájík Well-Known Member

    Já jsem jim ukazoval cestu, kudy jet :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
     
  12. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    fakt ? a jak se te ptali na tu cestu ?
    u nas kdyz nekdo zepta se na cestu tak rekne "szukam drogi" a ma to uplne jiny vyznam nez v Cr :lol: :lol: :lol: :lol: a je to "hledam cesty"

    ja sem nedavno byla v Cr a pak spletla sem se, tak sem se zastavila na benzince a rekla ze potrebuji se dostal na Svitavy, no a pan me rekl ... a pak me zeptal jak to ze jezdim PL autem :lol: nepoznal ze jsem Polka aaaaaaaaa tesim se :lol:
     
  13. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    Tak to gratuluju. Když se cizinci podaří v konverzaci z očí do očí přesvědčit rodilého čecha že je čech, tak to klobouk dolů :)

    To by sa mi hádam nepodarilo ani na Slovensku :-( (ani by som to tam nezkúšal)

    Něco podobného/horšího se mi stalo v sobotu, jel jsem z Andorry do Španělska autem se španělskou SPZkou, a celník na hranicích na mě začal mluvit katalánsky, já jsem se na něho jenom nechápavě podíval, tak se zeptal španělsky, já naněho že nehabla espaňol, tak už se jenom zeptal jestli parluju francé a já mu říkám ženeparlé :) ale anglicky jsem dodal že anglicky by to šlo, což ale chudák neuměl zase on :). Babylon hadra ;-) takže ruka-noha-language.
     
  14. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    Joo ale to sem rekla asi par slov, nepovidali jsme hodinu aby mohl videt na me ze sem fakt Polka.
    A jeste ze mluvim rychle nejen polsky ale i cesky tak to slo.
    Ja urcite vim ze delam chyby ale to chce cas.
    Znam hodne Cechu co se snazi rikat polsky, ale jeste sem neslysela aby meli dobry prizvuk. Me se to povedlo, ale kdybych mela dlouho mluvit tak myslim si ze kazdy by poznal ze nejsem CZ :)
     
  15. Ájík

    Ájík Well-Known Member

    Znám pár Poláků žijících v ČR už delší dobu, ale ještě jsem neslyšel, aby měli dobrý přízvuk :wink: :wink:

    Neboj Magdi, je to vzájemný.
     
  16. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    ano, mas pravdu, je to tezke naucis se dobre, doufam ze kdys to zvladnu, ale... ted me staci ze se umim domluvit :)
     
  17. Ájík

    Ájík Well-Known Member

    Pustil jsem si kingsajz v polském jazyce a tahle písnička se mi moc líbí: http://www.youtube.com/watch?v=TpChiDcixBU

    Poslouchal jsem to mockrát dokola, ale nerozumím tomu. O čem to je?

    Magduš poraď! :)

    p.s. z filmu jsem se naučil polské slovíčko kobieta -- to se mi líbí! Kobietky...
     
  18. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    Nejsem Magduš :) ale nechápu cos na tom nepochopil. Teda pokud myslíš ten "děj". Tu písničku v pozadí taky dvakrát nechytám, musel bych to pustit víc nahlas a to teď zrovna udělat nemůžu.
     
  19. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    za chvilku podivam, jinak muzete me rict jestli existuje takove slovo jak ATAK ? divala sem se vsude do slovniku, je jen atakovat, ale ATAK neni, ja sem si myslela ze je jen UTOK - v PL je to ATAK
     
  20. Magdička

    Magdička Well-Known Member

    me to nejde otevrit :oops: nepamatuji heslo
     

Share This Page