Trenujeme čestinu, psouce

Povídejte si o všem českém česky! A jestli mluvíte anglicky, nezapomeňte zabrousit také do diskusí v angličtině.

Moderators: Sova, gementricxs, Dana

adder
Member

Trenujeme čestinu, psouce

Postby adder » 21-Jun-04 14:37

Ahoj!
Tady chtěl bzch potrenovat čestině a vím, že mnoho vás též chtělo by lepě mluvit, proto stvořil jsem tato tému. Na počátku zaptám vás, co libíte dělat v volným času. Já libím sedět před můj strojem a čitat se o jazykech. Moc libím též hovořit s jinými lidmi skrz internet.
Last edited by adder on 24-Jul-04 13:47, edited 1 time in total.
Rikitan
Member

Postby Rikitan » 06-Jul-04 19:53

Ahoj addere,

tak se můžeme pustit do učení češtiny :) Není problém si tady psát česky, procvičovat gramatiku, slovíčka atd. Co dělám ve svém volném čase ? Především se učím angličtinu ;), hraji na kytaru, poslouchám folk a country muziku a rád jezdím na folkové festivaly v přírodě. A teď Ty, napiš mi něco více o sobě. Těším se na Tvojí odpověď !

Zatím ahoj a měj se !

Rikitan
adder
Member

Postby adder » 10-Jul-04 13:42

Nazdar!

Na počatku chcěl bych moc poděkovat za tvou odpověd'.

Jmenuje se Pawel a pochadím z Polska. Mám 14 lét i bydlím v Lublinu. A ted' mám prázdiny, a normálně chadím zajiste do školy. Moc libím se učit cizích jazyků, rovněž čestinu. Nadto také učím se španělského, německého a aglického. S filmů často dívat se na komedie, horory a thrillery. Mou pasiji je řada Survival Horror - Resident Evil. Spolupracuji při tvořením stránky (klapejte tady :wink: ). Interesuje mě také informatika a web-design. :)

Povědte ted', co libíte jist. :)
Rikitan
Member

Postby Rikitan » 11-Jul-04 12:23

Ahoj Pawle !

Také díky (dík) za Tvojí reakci. Musím uznat, že Tvoje úroveň psané češtiny je opravdu dobrá ! Jak dlouho se učíš češtinu ? ( Jak dlouho studuješ češtinu? ) Udělal jsi jen nějaké drobné chyby ve slovech a poté chyby ve "větném slovosledu", ale ten je občas velmi těžký i pro rodilé Čechy :wink:

Na konci této zprávy najdeš každou Tvojí větu a přidanou mojí větu ve správném znění (wording). Věřím, že to bude pro Tebe velice užitečné pro další studium českého jazyka !

Ptal jsi se, co rád jím. Nejraději mám "plody moře", například mořské ryby, krevety nebo humry. Mňam :) Dále mám rád kuřecí či krůtí maso. Ale nejsem vybíravý člověk a sním téměř všechno, co je na talíři :)

Pokud je pro Tebe tento text příliš komplikovaný, prosím napiš mi to. Musím zjistit, na jaké přesně úrovni je Tvá čeština a podle toho se Ti přizpůsobím.

Napiš mi, jaké máš plány na tyto prázdniny, jestli pojedeš někam k moři či na hory a kde by jsi nejvíce chtěl ztrávit dovolenou !

Hezký víkend a těším se na Tvojí odpověď.

Ahoj Rikitan alias Petr

------------------------------------------

Jmenuje se Pawel a pochadím z Polska.
"Jmenuji se Pawel a pocházím z Polska."

Mám 14 lét i bydlím v Lublinu.
"Je mi 14 let a bydlím v Lublinu."

A ted' mám prázdiny, a normálně chadím zajiste do školy.
"Teď mám prázdniny a normálně chodím ještě do školy."

Moc libím se učit cizích jazyků, rovněž čestinu.
"Moc se mi líbí učení cizích jazyků, rovněž češtiny."

Nadto také učím se španělského, německého a aglického.
"Mimo to se také učím španělštinu, němčinu a angličtinu."

S filmů často dívat se na komedie, horory a thrillery.
"Z filmů se často dívám na komedie, horory a thrilery."

Mou pasiji je řada Survival Horror - Resident Evil.
"Mou [vášní] ? je řada Survival Horror - Resident Evil."

Spolupracuji při tvořením stránky (klapejte tady).
"Spolupracuji při tvorbě stránky (klikněte zde)."

Interesuje mě také informatika a web-design.
"Zajímám se také o informatiku a web-design."

Povědte ted', co libíte jist.
"Teď mi pověz (řekni), co rád jíš (co máš rád k jídlu)."
adder
Member

Postby adder » 21-Jul-04 1:48

Nazdar Petře!

Moc děkuji ti za tvou odpověd‘. Omluvím se na tebe (I apologize you), ale byl jsem na prazdiních a nemohl jsem ti rychleji odpsát. Plánoval jsem pojet nad jezero a tak jsem udělal. Moc také ti děkuji za opravení mě. Učím se estinu může (maybe) jeden měsíc, ale s velmi přervámi (with many breaks). Vím, že musím poučit se slov, protože bez nich nemožna dobře mluvit (because without them one can’t speak well).

Pytal jsi se rovněž, jaká je přesna moje čestiny. Neje vysoká, ale to vidíš. Tvůj text trochu zajiste byl těžký a může ne všechno jsem zrozuměl.

Co do prazdin. Byl jsem už nad jezerem několik dny (a few days) a ted‘ mám záměř zostát (to stay) v Lublinu až do srpna, když mám naději pojet ještě do Krakowa na dva, tři dny. Na horách nebyl jsem nikdy, jenže chcěl bych moc pojet na Karpaty. A ty, kde máš záměř se vybrát na prazdiny nebo kde už byl jsi. Ještě jednou děkuji ti za opravení mě a omluvim se na ti za to, že nemohl jsem odpsát dřivější. Ahoj!
češkazameriki
New Member

Postby češkazameriki » 30-Oct-04 1:51

Ahoj, jak se vám daři? Jménuji se Stephanie a 4 let jsem bydlela v česku. Protože jsem tam dlouho nebydlela, neumím dobře psat. Mluvím celkem dobře a ne mám prízvuk, ale chtela bych se naučit lepe psat. :D
Ahoj! Jménuji se Stephanie a 4 let jsem bydlela v Cesku, ale kdyz my bylo 6 prestehovala jsem se do ameriky z mamkou. Je mi 14 let a pristi rok budu hodit do skoly v cesku.
Dana
Moderator

Postby Dana » 15-Nov-04 11:48

Ahoj Stephanie! :)

Jak se vede? Vidím, že tvoje čeština je moc dobrá. Kde budeš chodit do školy? V Praze? A kde v Americe teď bydlíš?

Dana
uuspoiss
Senior Member

Postby uuspoiss » 10-Feb-05 20:15

Ahoj,
Už dlouho nikdo tady nenapsal:) Já se jmenuji Henrik a jsem z Estonska. Je mi 25. Studuji češtinu od listpadu, je to velmi chvíli, tak stále se mýlím. Čeština se moc liší od estonštiny a angličtiny, proto je to pro mne dost težký. Doufám, že v létě budu studovat v letní školě v Brně. Byl jsem tam v minulém roce, to město se mi moc líbí. Možná po tom umím psát česky lépe :)
Mějte se
Henrik
Magdička
Member

Postby Magdička » 08-Aug-06 18:31

Ahoj :D
Jmenují se Magda a pocházím s Polska - Wroclaw.
Neumim češtiny ješté ale učím se pořád. Učím se čestinu už 3 měsíce ale neznam ješté mnoho slov. Moc me se líbí český jazyk a chcím se ho učít.
Nevím jak dlouho budu se učít ale mam čas :) Mam chov.st. dobrmanů a taky udělam škoužky s psy.

Zdravím všechny milovníky češtíny a taky osobne tebe addere :)
Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 09-Aug-06 16:59

Ahoj Magdičko!
Z tvých dobrmanů jde strach... ale jsou krasní! Hlavně "Krasavitsa"- je Krasavice :)
Mít čtyři dobrmany, pracovat jako cvičitelka psů a starat se o dítě musí být hodně náročný. Myslím, že na Tvojí chovné stanici se nemusíš bát zlodějů.... brrrrrrrrrr.
...hej, co to je za disciplínu, ten "MONDIORING"? Zvláštní :D
Buď tady jako doma, Magdičko!!!!!!!!!!!
He was delivered for our offences, and was raised again for our justification.