Trenujeme čestinu, psouce

Povídejte si o všem českém česky! A jestli mluvíte anglicky, nezapomeňte zabrousit také do diskusí v angličtině.

Moderators: Sova, gementricxs, Dana

Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 13-Feb-08 18:47

Já jsem jim ukazoval cestu, kudy jet :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
He was delivered for our offences, and was raised again for our justification.
Magdička
Member

Postby Magdička » 14-Feb-08 15:36

fakt ? a jak se te ptali na tu cestu ?
u nas kdyz nekdo zepta se na cestu tak rekne "szukam drogi" a ma to uplne jiny vyznam nez v Cr :lol: :lol: :lol: :lol: a je to "hledam cesty"

ja sem nedavno byla v Cr a pak spletla sem se, tak sem se zastavila na benzince a rekla ze potrebuji se dostal na Svitavy, no a pan me rekl ... a pak me zeptal jak to ze jezdim PL autem :lol: nepoznal ze jsem Polka aaaaaaaaa tesim se :lol:
Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou takoví jako ty.
Alexx
Senior Member

Postby Alexx » 14-Feb-08 19:25

Magdička wrote:ja sem nedavno byla v Cr a pak spletla sem se, tak sem se zastavila na benzince a rekla ze potrebuji se dostal na Svitavy, no a pan me rekl ... a pak me zeptal jak to ze jezdim PL autem :lol: nepoznal ze jsem Polka aaaaaaaaa tesim se :lol:

Tak to gratuluju. Když se cizinci podaří v konverzaci z očí do očí přesvědčit rodilého čecha že je čech, tak to klobouk dolů :)

To by sa mi hádam nepodarilo ani na Slovensku :-( (ani by som to tam nezkúšal)

Něco podobného/horšího se mi stalo v sobotu, jel jsem z Andorry do Španělska autem se španělskou SPZkou, a celník na hranicích na mě začal mluvit katalánsky, já jsem se na něho jenom nechápavě podíval, tak se zeptal španělsky, já naněho že nehabla espaňol, tak už se jenom zeptal jestli parluju francé a já mu říkám ženeparlé :-) ale anglicky jsem dodal že anglicky by to šlo, což ale chudák neuměl zase on :-). Babylon hadra ;-) takže ruka-noha-language.
I cesta může být cíl.
The journey is the goal.
Magdička
Member

Postby Magdička » 15-Feb-08 9:13

Tak to gratuluju. Když se cizinci podaří v konverzaci z očí do očí přesvědčit rodilého čecha že je čech, tak to klobouk dolů

Joo ale to sem rekla asi par slov, nepovidali jsme hodinu aby mohl videt na me ze sem fakt Polka.
A jeste ze mluvim rychle nejen polsky ale i cesky tak to slo.
Ja urcite vim ze delam chyby ale to chce cas.
Znam hodne Cechu co se snazi rikat polsky, ale jeste sem neslysela aby meli dobry prizvuk. Me se to povedlo, ale kdybych mela dlouho mluvit tak myslim si ze kazdy by poznal ze nejsem CZ :)
Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 15-Feb-08 21:27

Magdička wrote:Znam hodne Cechu co se snazi rikat polsky, ale jeste sem neslysela aby meli dobry prizvuk.

Znám pár Poláků žijících v ČR už delší dobu, ale ještě jsem neslyšel, aby měli dobrý přízvuk :wink: :wink:

Neboj Magdi, je to vzájemný.
He was delivered for our offences, and was raised again for our justification.
Magdička
Member

Postby Magdička » 16-Feb-08 7:50

ano, mas pravdu, je to tezke naucis se dobre, doufam ze kdys to zvladnu, ale... ted me staci ze se umim domluvit :)
Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou takoví jako ty.
Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 01-Apr-08 23:44

Pustil jsem si kingsajz v polském jazyce a tahle písnička se mi moc líbí: http://www.youtube.com/watch?v=TpChiDcixBU

Poslouchal jsem to mockrát dokola, ale nerozumím tomu. O čem to je?

Magduš poraď! :)

p.s. z filmu jsem se naučil polské slovíčko kobieta -- to se mi líbí! Kobietky...
Alexx
Senior Member

Postby Alexx » 02-Apr-08 8:29

Nejsem Magduš :-) ale nechápu cos na tom nepochopil. Teda pokud myslíš ten "děj". Tu písničku v pozadí taky dvakrát nechytám, musel bych to pustit víc nahlas a to teď zrovna udělat nemůžu.
Magdička
Member

Postby Magdička » 21-Jun-08 0:19

za chvilku podivam, jinak muzete me rict jestli existuje takove slovo jak ATAK ? divala sem se vsude do slovniku, je jen atakovat, ale ATAK neni, ja sem si myslela ze je jen UTOK - v PL je to ATAK
Magdička
Member

Postby Magdička » 21-Jun-08 0:22

me to nejde otevrit :oops: nepamatuji heslo