Malý dotaz...

Povídejte si o všem českém česky! A jestli mluvíte anglicky, nezapomeňte zabrousit také do diskusí v angličtině.

Moderators: Sova, gementricxs, Dana

Rommie
Member

Malý dotaz...

Postby Rommie » 08-Dec-07 17:34

Spíš taková neobvyklá prosba.
Chystám se napsat/ráda bych napsala takový příběh (povídku snad?) a ráda bych to zasadila do prostředí českých přistěhovalců v New Yorku (ne nutně toto město).
Zatím mám jen nejasný koncept, ale chtěla bych poprosit české expats , kdyby se podělili o zkušenosti ... třeba historku, na co si člověk má dát pozor, jestli tam existujou nějaké české komunity a tak dále... prostě cokoliv.

Děkuju předem :)
"There´s just one life. So go for it!"
Dannae
Senior Member

Postby Dannae » 22-Jan-08 7:47

Rommie,
tak tech historek muze byt cela rada, ja Ti ani nevim, kolika karamboly jsem si zatim v US prosla. Vetsinou pochazeji z nedorozumneni, kulturnich rozdilu atd. O co by melo konkretne jit?
Wishing to find people with the same roots (e.g. Czech) or interested in learning Czech language.
french
New Member

Postby french » 21-May-08 15:55

Podle mě, se češi nezhlukují do komunit jako jiné národy. Třeba takový poláci maji velice nechvalnou pověst, hlavně v US. Češi jsou podle mě méně otrkaní, a tak jsou v hodně věcech zdrženlivý a hlavně se snaží splynout s davem.