Feel like

Discussion in 'General Language' started by scrimshaw, Mar 11, 2007.

  1. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku,
    tomu dala, tomu víc, tomu málo, tomu nic.
    A tomu zakroutila hlavičku.
    A pak utíkala a tááámhle se schovala...

    During singing this you hold the hand of the child, take one finger after another (starting with thumb) and with the last words show the running of the mouse somewhere to hide. 8) 8)
     
  2. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Nenávidím autobusáku, kteři mi obcas ignoruje, když stojím u stanoviště. Je prostě hrozný oblud. Pro nějaké důvod zřejmě má něco proti mi, ale nevím proč. Jednou jsem běžel za autobusem v dešti a vím, že mi v zircadlem viděl ale stejně mi nezastavil. Nikdy jsem ho nic neudělal.
    Zeptal jsem se o tom ostatní a nedělá jim stejný věc. Je to pro mně velká záhada. Já jsem dobrý a pokojiný muž ale začíná mi jít na nervy.
    Vypadá trošku jako Jackie Gleason. Znáš ho?
    Velmi zábavní muž na televizi při padesátá a šedesátá léta.

    Krištof Colombus odjevil ostrovy blisko severní Ameriky na svou první cestu přes moři na konci patnáctého století.
    Hledal Čina, ale misto toho objevil novou pevninu, kterou před tím Evropané nevěděli i existoval.
    Ale navsdory tomu umřel v Španělske chudý muž.
    Donesl se sebou do hrobě mnoho starých jizvů z boje.
    Svoje cesta mu vzal za údolími, horámi a konečně obrovskými mořem daleko od svého domy.

    Bohem zatračené rybáři jen prosí další slunečný den.
    Blesky osvětovaly tmavou oblohu a d'abelsky vítr chapal trhané plachty ubohé lodi.
    Najednou se ji začal potápejit. Nářky, modlitby, výkřiky, ....mlčení.
     
  3. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj z Floridy. Dávám ti tak moc práce. S tvou pomoci se lepším.
    Jsem schopen se trochu vyjadřovat v čestině, a to mně překvapuje a dává mě radost.

    Kočka se s poličkou dívá na hlučnou štastnou rodinu.
    Matka a štěně na gauči, táta a mimino na podlaze. Naivnice se rozeměje když táta ji lechtá.
    Vařila myška kašičku zpívá táta. Mladý vydává legračni zvuky. Všichni se směji.
    Maminka začí zpívat také. Štěně seskočí se gauči na podlahu a přidá tátu a nemluvnici. Mrská ocasem.
    Rodina je tak spokojená. Večeře škoro je hotová. Venku už je škoro tma.
    Děti mají naspěch, nechtěji přijít doma pozdě.
    Studený podzimní vítr hvízdá za okny.
    Zítra má sněžit.
    Mami jde do kuchini, kočka ji sleduje.
    Ví, že žena jí nalije mléko.

    Táta se někdy ptá sám sebe, co jsem udělal, aby život byl tak dobrý.
    Smažené brambory a uvařený zeli cítí tak dobrý. Jsou vegetariani už tři let a rodina je tak zdrav. Brambory salát je v ledničce. Žěná umí dělat i lepší brambory salát než jeho matku, ale nikdy by to řekl jejému matce.
    Táta dává medvídek mimině a jde do kuchini.
    Dává své ženě objetí a dává jí růže. Žena se usmívá a dává mu pus.
    Pořád počítá své požehnání.
     
  4. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  5. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  6. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Nenávidím autobuska, který mi pořád nechá stát(leaves standing) v dešti.

    Je hrozná obloda a z nějakého důvodu se něj nelíbím. Ale to nevadí, zítra se přeštějuji do jiného častu města a nikdy ho musím zas vidět. Ale je to záhada proč měl něco proti mi. Nikdy jsem mu neudělal nic. Mám pocit, že myslel, že jsem někdo jiný.
    Zítra ho uvidím v zpětnem když jdu na nový dům blízko řeky.

    Jackie Gleason už nám bohužel zemřel ale v padesátéch letech(ne šedesátech :oops: ) byl v televizi. Honeymooners.....byl autobusákem.
    Moc legraci.
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Honeymooners

    Narcisa se na sebe dívá v zrcátku. Je ješitný duch.

    Kryštof Colombus objevil ostrovy blízko severní Ameriky na své první cestě, když hledal Činu. To se stál na konci patnáctého století.
    Odnesl si s sebou do pohrubu mnoho starých jizev z boje.

    Svoje cesta (maybe...Jeho cesty) mu vzal za údolími, horámi a konečně obrovskými mořem daleko od svého domy. (??)
    His travels took him beyond valleys, mountains and finally the the wide sea, far from his home.

    Během strásné bouře vítr bral se sebou potrhané plachty ubohé lodi.
    Lod se začal potápět. Posádka prosil o milost. Mezi vykřikích, a nářkích také byli vyslyšené modlitny.
    Najednou vítr zanikl a tmavé mraky se rozdělili.
    Členy posádku se oslavili když viděli další lod.
    Byli zachráněný. :D :D
     
  7. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Autobusák na mně maval když mě viděl běžet po ulici v studené dešti.

    Žaku to překvapuje, že se je schopen trochu vyjádrovat v češtině, nějaké jazyk, že už se učí teměř tři a půl roky.
    To mu dělá radost. Nikdy ho přemluvil učit se česky, to ochutně dělá.

    Štěští muž s hezkou rodinou stojí v kuchyni a pozoruje klidný pohled. Opírá se o stěni když žena postří stůl. Má velké bílé růže v ruce za
    sebou..
    Bramborový salát je už na stole. Vařené zelí je na kamince a voní tak dobrý. Jsou vegetariáni a jsou zdravá.
    Naivka je na podlaze v obývaku s medvidkem a vydává legrace zvuky. Štěně mrská ocasem a kočka píje mléko.
    Muž objímá svou ženu a dává jí růže. Žena se usmívá a dává mu pusu.
    Pořád myslí na své požehnání.
     
  8. wer

    wer Well-Known Member

     
  9. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  10. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Kryštof Kolumbus, po těžkém životě umřel ve Španělsku, jako chudý muž.
    Odnesl si s sebou do jeho hrubu mnoho jizev z boje.
    Byli tam u jeho pohřeb málo, protože mu dalsí dávno ukradli jeho slavu.
    Jejími cestími (because of his trips), evropané se konečně uvědovali, že byla za moři celou novou neprozkoumanou země.
    On dělal čtyři cesty přes moři ale svou první cestu byla to nejdůležitějši.
    První posádka by se musela občas zeptal sama sebe, ''Co tu děláme? Proč jsme souhlasili plout na tomhle bohem zatracenou cestu?''

    Věnoval jeho život obevit (he had devoted his life to discovering) novou cestu na Indii, ale misto toho objevil novou pevinu a novou hojnost, která
    by peníze poskytovala za mnoho války v Evropě.(which would provide money for)

    Dočetl jsem, před možná dva roky, kníhu ''Čtyři cesty Kolumbusu''.
    Naučil jsem se moc, co jsem předtím nevěděl.

    Muž řídí jako Fitipaldi a malokdý se v zpětnem zrcátko dívá.
    Je nebezpečni řídič, a moc se mi nelíbí. Není si vědom, že si na tyhle ulici občas hraja děti?

    Voním vejce. Snidaně musí být hotová. Myslím na své požehnání.
    Ale cítím plyn? (I smell gas?)
     
  11. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Kryštof Kolumbus, po těžkém životě umřel ve Španělsku, jako chudý muž.
    Odnesl si s sebou do jeho hrubu mnoho jizev z boje.
    Byli tam u jeho pohřeb málo, protože mu dalsí dávno ukradli jeho slavu.
    Jejími cestími (because of his trips), evropané se konečně uvědovali, že byla za moři celou novou neprozkoumanou země.
    On dělal čtyři cesty přes moři ale svou první cestu byla to nejdůležitějši.
    První posádka by se musela občas zeptal sama sebe, ''Co tu děláme? Proč jsme souhlasili plout na tomhle bohem zatracenou cestu?''

    Věnoval jeho život obevit (he had devoted his life to discovering) novou cestu na Indii, ale misto toho objevil novou pevinu a novou hojnost, která
    by peníze poskytovala za mnoho války v Evropě.(which would provide money for)

    Dočetl jsem, před možná dva roky, kníhu ''Čtyři cesty Kolumbusu''.
    Naučil jsem se moc, co jsem předtím nevěděl.

    Muž řídí jako Fitipaldi a malokdý se v zpětnem zrcátko dívá.
    Je nebezpečni řídič, a moc se mi nelíbí. Není si vědom, že si na tyhle ulici občas hraja děti?

    Voním vejce. Snidaně musí být hotová. Myslím na své požehnání.
    Ale cítím plyn? (I smell gas?)
     
  12. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Sorry, about all these messages. My computer was telling me it wasn't sending them!?
     
  13. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Nelíbí se mi moc autobusáka, která mě pořad nechávát stát v studeném dešti. Jak by se mu to líbil? Nikdy jsem mu nic neudělal. Z nějakého důvodu má něco proti mně ale nevím proč.
    Příští tyden se přehěstuji do jíné časti města. Nikdy už ho nebudu muset vidět, zat'platpanbůh.
    Aby se na mistě propadnul. Is this rude swearing?
    Doufám, že na Malou Stranu je milějši autobusáka.

    V patásatých letech býval v televizi v Spojených Státech program, který byl hodně legrače. Šel o Ralph Kramden(Jackie Gleason), jeho ženu, a jejích soucedy.

    Silný vítr, se sebou bral, během strášné bouře potrhané plachty ubohé malé lodi.....Elegantějši? :?: :D
    Bohem zatračené lod' se začala potápět. Mezi vykřiky a nářky byly slyšet modlitby.
    Když viděli jinou lod', posádka slavila. Věděli tehdy, že byli zachráněni.
     
  14. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  15. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  16. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    I have similar problem as scrimshaw - I have got error message, but the message has been sent.
     
  17. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  18. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Jsem velmi rád, že zas funguje dobře myczech.
    Byl tam chvilinku jakýkoli malý brouk.

    Jak by se to líbilo jemu, když byl autobusáka řidič já, a já jsem ho pořád nechával stát na ulici v studeném dešti?
    Mám pocit, že se mu nelíbil moc.
    Štěžoval by si jako naivka.
    Ale jsem lepší muž než to. Nikdy bych takový věc udělal. Aspon neúmyslně.
    Určitě na Malé Straně, kde zítra se přestěhuji, je milejši autobusák, zat'plat'pánbůh.
    Tenhle mi začínal jít na nervy a chystal jsem se mi odtahnout vlasy.

    Když posádka potápějícího se lodi uviděli jinou lod' se zaradovali, protože pochopili, že budou zachránění.

    Na televizi v padesátých letech byval legračni program. Byl o Ralphu Kramdenovi, on byl autobusákem, jeho ženě, a jejich sousedech.
     
  19. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Na Kryštof Kolumbusův(Kolumbův?) pohřeb přišlo málo lídi, protože jiní dávno ukrádli jeho slávo.
    Ale jeho cesty způsobili, aby si Evropané konečně uvědomili, že je za mořem celá nová neprozkoumaná země.
    Vykonkal čtyři nebezpečné cesty, ale jeho prvni byla o mnoho ta nejdůležitějši.

    První posádka plula přes moři bez znalosti, že byl tam, kam plula suchá země.

    Kolumbus věnoval svůj život hledání nové cesty do Indie. Misto toho, objevil něco i lepšího, novou pevninu a velikou hojnost pro král Španělska.
    To poskytovala mnoho válek v Evropě.

    Dozvěděl jsem se takový věci když jsem četl knihu o cestech Kryštofa Kolumba.

    Cítím vařené zeli, večeře musí byt hotová. Voní dobře??
     
  20. Eleshar

    Eleshar Well-Known Member

    *if the "possessor" is defined by two words, it can assume the form of possessive
    e.g.:
    Jiráskův most x Most Aloise Jiráska (one cannot say "Aloisův Jiráskův most")
    The one single case where it is possible is "pan XY" which can be derived (rather archaicaly) to "páně XY something"
    e.g.:"pan Jirásek" > "páně Jiráskův dům"
    Though it is not used very often.

    May the rest is corrected by someone else :oops:
     

Share This Page