Practicing One

Discussion in 'General Language' started by scrimshaw, Jun 15, 2007.

  1. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Rozhodl jsem se vytvořit tento nový předmět, abych měl město, kam budu moct pošlat své divoké vymyšlené přispěvký.

    Zdá se mi, že už jsem navštěvoval toto foru asi tři roky a moc cením vše pomoci, co jsem během let dostal. Naučil jsem se moc vašímí pomoci.
    Nezapomeň, prosím, že budu mít moc rád odpovědět všechné možné otázky s ohledem anglicky. Nejsem učitelem, ale přesto mluvím dost dobře.
    Napsal jsem historky o mnohech růžnéch věcech, a posílal je tu na tu foru, a potom lidé tu byli je dost milejší opravit .
    Nechci už přerušit temy ostatních žáků.
    To byl problém, na kterým se neuvědovoval existoval.
    Ted' ale vím, že ano, přerušil jsem temy. Rádši tenhle napad také.
    Je jasné, že umím kecat, ale rád píšu v čestině.
    Čestina je můj posedlost, no....koníček je možná lepší slovo.
    Na schledenau ze zemí slunce, huricánů, aligátorů, a močálů.
     
  2. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Ahoj Davide, dávej na sebe v těch všech nebezpečích pozor, tady bychom tě postrádali 8) 8)
     
  3. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj Karle. To je legrace, že říkáš, že by mě lidé tady na forum postrárali. :lol:
    Tady jsem našel dost milých lidí, kteří mi opravovali vše mých příspěvků. Zda jsou příspěvky dost hloupé či trošku zajímavé, obvykle někdo je opravuji, a za to jsem velmí vděčné.
    Navštěvuji toto forum asi dva a půl roky a cením si veškeré pomocí, co jsem během let dostal.
    Tak sem pokračuji posílat (možná posílám dál) své příspěvky.
    Nezapomeňte ale, že moc rád odpovím všechný možné otázky k angličtině.
    Čestina je pro mne ted' taková koníčka.
    Na schledanou ze země za hlobokým modrým moři, kde se aligátory trpělivě skrývají v močály, a čekají na jejích další oběty.

    Radší tento napad také....I prefer this idea too?
    Dávám přednost tomuto napadu také?
     
  4. wer

    wer Well-Known Member

     
  5. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Pokud příspěvky jsou dost hloupý čí prostě báječný, zat'plat'pánbůh, tí milí lidé tady na foru je pro mne opravuji. A za to jsem docela vděčné.
    Navštěvuji tu už dva a půl roku.
    Přícházím sem, abych se učil česky mezi kamarády.
    Všichni víme, že kolik řeči znáš, tolik člověk jsi.
    Tak sem budu dál posílat příspěvky až do té doby, kdy mluvím česky jako Čech. Určitě té doby není daleko. Velký vtíp.
    Je to tak hezký den, den stvoření jako pro procházku.
    A během procházku budu myslet na minulu noc. Noc plná krásy a také zmeškané přiležitosti.
    Důležité je poučit se z minulosti a jít odvažně do budoucnosti bez obavy.
    Kdybych byl ji, udělal bych stejné věc. Vždyt všechno má perfektní smysl.
    Ze země močálů, aligátorů, a další přerostléch ještěrek.
     
  6. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  7. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Pokud jsou hloupé či fantastické, mé přispěvky jdou z srdce. To jsou nejlepší, co tehdy mohu nabídnout.
    To jsou jako mé děti. Nabízu vám je. Prosimtě, bud' jemné.

    Byla to noc plná možnosti, a dnes se jen dívám zpět na všechná zmeškaná přiležitosti.
    Byl to den jako stvoření za dobré věci. Nevím, co se stalo.
    Začal tak dobře ale skončil tak špatně.
    Nechváli dne před večeře. Ted rozumím výraz.
    Myslím si zpět ale, měl jsem dát do auta dost benzinu. To byla první chyba.
    A když začalo pršet, zeptal jsem se na sebe, co jiného může jít špatně.
    Neměl jsem se na to zeptal.(I shouldn't have asked).
    Odpověd byl moc. Když padla do louže, to bylo nejhorší.
    Nechci vás už obtěžovat se svými problémy.
    Zítra je také den.
     
  8. meluzina

    meluzina Well-Known Member

    Raději nechám opravy pro odborníky - nerada bych v tom dělala zmatek. Ale jestli Ti to nevadí, můžu Ti občas napsat pár řádek. Doufám, že někdo z těch mílích lidí mi také trošku poradí.

    Zdravím ze země divočáků, vodníků, a rusalek :)

    Aligátory tu zatím nemáme, kromě v zoologické zahradě. Sice by se jím asi v rybnících líbilo, ale tuším, že by nepřežili zimu. :) (Možná ale, ta voda je pro ně vůbec moc studená?) Přikládám odkaz na par fotek rybníku, který je blízko mého baráku. Na jedné fotce můžeš i vidět to mé „kralovství“ .
    http://meluzina.webgarden.cz/galerie
    Co myslíš? Zabydlel by se v tom rybníku nějaký ten „‘gator“? :D Ne, že bych ho tam chtěla ale – občas se tam chodím koupat.

    Je to asi dva týdny, co jsme šly s kamarádkou na procházku do lesa. Podařilo se nám vyplašit bachyni a její mladé čuňátka. Raději na toto místo už nechodím - neumím moc dobře lest po stromech.

    Nu, takové dny jako jsi měl Ty včera také znám. Celý můj týden byl takový :(

    Doufám, že dnešek bude pro Tebe lepší. Tady svítí krásně sluníčko, tak po obědě vypadnu ven a snad už konečně vysadím okurky a rajčata – sazeničky už mám, akorát musím vymyslet kam je dát. Mám všude jen kopřivy a jiný plevel.

    Zatím čau a měj se krásně.
     
  9. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ze země močálů a aligátorů ti zdravím tam v hezke zemi vodníků(je to pravda, že existuje víc než jednu?) a krásné rusalek.
    Možná ti to bude líbit ale i když bydlím v spoených Státech a nikdy jsem v Českém Rebubliku nebyl, znám historku vodníku. Přeložil jsem celý epos. Šije, šije, šije, a čeká na tebe u jezera.
    Je tam u tvůj rybník topol?
    Mám pocit, že se by naši aligátorům tvůj rybník moc líbil. No...aspoň v letě, když jsou kapry tlusté.
    A podle mě, to je opravdu králostvi. To je hezký dům.
    Vypadá jako ráj. Myslíš si, že to je žap, který letí nad jezerem?
    Kde bydlíš můžeš vidět hejny čapů běhěm jejích tahů?
    Pozor!!! Nevěříš nic, co tu píšu!! :lol:
    Pořád si vymyšlím. Je to můj pokus o být spisovatelem.:lol:
    Mohu ti také ale říct, že v těchle příspěvky je asi kus mých životních zažitků.
    Hodně štěstí se sazeničky, a vyhýbej se na bachyním.
     
  10. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  11. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Ty rybníky jsou moc hezké :)
     
  12. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  13. Alexx

    Alexx Well-Known Member

    I guess you should visit Czech republic so you should practise your spoken language. But maybe you have someone close (as a lot of people in this forum) who was your inspiration to start learning czech. 8)

    :idea: Nic z toho neexistuje? Žádné chrámy ani procházky s dcerou? I was always curious where you have these texts from. :?:
     
  14. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Halo kamarády. Přeji vám moc hezký den.
    Je tu krásné ráno. Vzbudil jsem zvuk déští. Je to hudba pro uši. A ted' lehký vítr fouká a slunce svítí.
    To byl dobrý napad nechat opravy pro odborníky. Ale je jasné, že tvoje čestina je velmí pokročily zatim já jsem začátečník.
    Ay! Neviděl jsem, že se vodníky skrývali kolem každých rybníků.
    To je nebezpečné misto.
    Žil jsem sice celý život ve Spojených Státech, a nikdy jsem byl v České Republice, ale znám trošku historku o vodníku.
    Nechod blisko topol, vláštně, když je uplněk. Šije, a trpělivě na tebe čeká.
    Je tvé nejhorší noční můra.
    Jsem si jistý, že se naším aligátorům moc líbi tvůj rybník, zvláště v létě, když jsou kapří tlustí.
    Tak čápí honí žáby rádi. Můžu si to představivat. Během noci, zvláště po déšt'í žáby zpívají jako nebecký chor.
    Žábý nerádi ví hejna čápů. Čápí chtěji je sezrat.
     
  15. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  16. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Díky Karle
    Ráno mně vzbudil zvuk deště. Ležel jsem tam chvilinku a poslouchal hezký přirodní hudbu než měl jsem jít do práce.
    Cesta do práce, vítr foukal jako blázen. Krok sun krok auta, se jejími unavenými řídičí, lézli k místům zamněstnáni.
    Rozhodli jsme se nechat opravy pro odborníkům.
    Souhlasím s Meleninou, že to je to nejlepší nápad.
    Ona je pokročilá, zatímco já jsem jen začátečník.

    Nevěděl jsem, že je v každém rybníku nějakého vodníka.
    To nerád slyším. Dobře vím, co je schopný dělat.
    Porádím své dceru, aby pořád kolem jezeren měla pozor.
    Řeknu ji, ''Nechod kolem jezirků dušenku má, tam tě čeká tvé nejhorší noční můra. Vysoko v topole tě čeká hrozný zelený tvor. Rád krade rusalky. Dobře umí lézt po topolech a v nich se trpělivě skrývá.''

    ''Měj trpělivost dcero, zítra tě vezmu kamkoli, tam chceš. Ale prosím, dnesí noc k jezera nechod'. Je ven úplněk. Zůstej tu se tvými Maminkou a tátou, kteří tě tak moc miluji.''
     
  17. meluzina

    meluzina Well-Known Member

    Dobrý den přeji.

    Dneska tu také svítí sluníčko. Konečně mám den volna. Už dozrávají třešně, tak musím jít vykosit tu vysokou trávu pod třešní, abych se na ně mohla dostat. Nějaký si zavařím na zimu.
    Opravdu obdivuji Tvojí češtinu. Musím přiznat, že asi mam trošku výhodu. Sice jsem se narodila v USA, ale mluvím česky od té doby, co jsem vlastně začala mluvit – anglicky jsem se začala učit až ve škole a doma jsme mluvili jenom česky - vlastně na půl, jelikož tatínek mluvil více moravsky. Občas se s maminkou dohadovali, jak se čemu říká – třebas jestli jsou to „švestky“ anebo „trnky“ – ale to byly spíš legrační debaty a ne hádky. :) Maminka mě naučila dost, jenom jsem líná psát, tak ta má spisovná čeština není na úrovni. To, že se dneska píšou SMSky a E-mejly bez diakritiky mi také škodí – člověk si odvykne používat háčky a čárky, a to je špatné. :(

    Četla jsem Tvého „Vodníka“ - jsi opravdu odvážný se do toho pouštět. To víš, že v roce 2000 vyšel film „Kytice“ podle té stejnojmenné knihy od Erbena? Mne se ten film celkem líbil, ale nevím, jestli se dá půjčit v USA. Také podle některých těch balad napsal hudební skladatel Antonín Dvořák symfonické básně.

    Vodníci nejsou jenom zlé. Sice je pravda, že utopí lidi a pak schovávají dušičky v hrníčkách, ale také chrání vodu, ryby, a ty ostatní potvůrky žijící ve vodě. Tady v okolí je vodník na skoro každém rybníku. :D

    Občas tu vidím čápy jak se „pasou“ na sklizeném poli a jsou vidět hnízda na vysokých komínech. Také jsou tu volavky. Jedná známá mi řekla, že nedávno viděla několik hnízd kolem jednoho rybníku nedaleko odsuď. Možná o víkendu tam zajedu na kole podívat se na ně a pokusím se je vyfotit.

    No nic. Den utíká a práce habaděj. Slyšela jsem, že už rostou houby, tak se půjdu mrknout do lesa. Už mi pomalu dochází zásoba, kterou jsem si nasušila vloni. Máš rád houby? I když nevím jaké se dají sehnat na Floridě. V Kalifornii byly hlavně pěstované žampióny, ale občas jsem viděla lišky („chanterelles“) anebo pravé hříbky („boletes“ tuším se jím říká v angličtině).

    Tak se měj krásně a zatím čau.

    Jestli někomu vadí ty mé blaboly, tak mi prosím řekněte, a ja slušně zalezu zpět do kouta.
     
  18. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Josef Lada napsal (a ilustroval) dětskou knihu "Bubáci a hastrmani", v níž jsou hastrmani i bubáci velmi přátelská stvoření, jejich děti chodí do školy s lidskými dětmi atd.
    The book served as a base for an animated cartoon (TV series).
     
  19. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Doufám, že ta výhrůžka není míněna vážně 8) 8)
     
  20. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj Karle ze zapadní polokoule kde ještě svítí sluničko.
    Nalézl jsem z posteli a šel jsem po schodech dolů kde snidaně už mě čekala(Štaštni muž jsem), rychlé jsem se snídal, dal jsem ženě pus a zakpol ven do zimy. Vločka za vločkou z oblohy padala, jako padali včera a předvčeřem.
    Není ani pět a už jsou ulice plné aut. Krok sun krok, moje kolona aut popolézá k svým mistům zaměstnání, se svými unavenýmí řidici.
    Budu mít rád, když prodám konečně tohle hloupé auta.
    Raději se dostanu práci vlakem. Budu moct dlouhé špat, čist noviny cestu, a jít rovně z nadraži do práce bez hledat misto, abych mohl tuhle osudu zaparkovat.

    Poradil jsem své dceři, aby se u jezer vždy měla na pozoru.
    ......Proč je v té větu slovičko SE. Nerozumím.
    Řekl jsem ji, ''Nechod' kolem jezírek, dušenko má. Něco ošklivého tě tam čeká. Zustań tu s nami, my kteří tě tak moc miluji.''
    Slibuji tě, že zítra tě vezmu kamkoli, kam chceš. Ale ne dnešní noc, kde je na obloze ůplněk.''
    ''Boj se, dušenko. Poslyš, co ti říkám. K jezeru nechod'. Bud' chytrá.
    Nechceme ztratit naši drahou rusalku. Už jsem ztratili naší první dceru.''

    Ta ''blaboly'' :lol: se mi líbí Meluzino. Není třeba, aby slušně zalezla do kouta. Kromě toho, nikdo neví, co se tam v koutě skrývá.

    To jsou hezké obrázky.
     

Share This Page