Učení cizinců

Discussion in 'České fórum' started by gementricxs, Oct 14, 2005.

 1. gementricxs

  gementricxs Well-Known Member

  Mám otázky na vás co učí češtinu cizincům, ať už jednotlivě nebo větší skupiny ve firmách/školách.
  Co je potřeba k tomu, aby člověk mohl učit češtinu cizincům? Přece jenom to je něco jiného, než učit češtinu na základní/střední škole.
  Je potřeba mít na to nějaký speciální certifikát (jako je pro angličtinu TEFL certifikát) nebo má nějaká vysoká škola u nás přímo obor na to? Jako člověk může jít navejšku se učit jak učit fyziku nebo matiku na střední, existuje něco obdobného s učením češtiny cizincům??

  Děkuji za odpovědi.
   
 2. TheFlyingman

  TheFlyingman Member

  Jestli je na nějaké pedagogické fakultě studijní obor vysloveně zaměřený na výuku češtiny cizincům nevím, ale mělo by se to podobat klasickému oboru čeština + něco, a podle mého je jedno, koho pak učíš...Ale samozřejmě musíš udělat státní zkoušku
   
 3. Zeisig

  Zeisig Well-Known Member

  Nemohu si odpustit prostořekou poznámku.

  Kdo chce učit cizince češtině, měl by ji sám dokonale ovládat.
   
 4. Wicker808

  Wicker808 Well-Known Member

  Vim, ze Masarykova univerzita nabizi nejen kurzy cestiny pro cizince, ale i kurzy pro ti, kteri by chteli ucit cestinu v zahranici. Myslim, ze v Cesku neni dost cizincu, kteri se zrovna uci cesky, ze by se vyplatilo nabizet zvlastni certifikat na uceni cestiny jako na uceni ostatnich jazyku. To jest, tim kurzem dosahnes dulezitych poznatku o cestine a jeji vyuce, ale zaverem asi nebudou statnice ani nic tomu podobneho.
   
 5. Albi

  Albi New Member

  V Olomouci na Univerzitě Palackého znám jednu holku, která se učí jazyk v kombinaci s češtinou. A také musí mít nějaké předměty, co se týkají vyučování češtiny pro cizince, protože, když jsme se obě hlásily do USA, ona právě toto uvedla jako svůj důvod, tzn. v motivačním dopise pro výběrové řízení, že se to v USA taky na jedné škole vyučovalo. Samostatně na to asi školy nejsou, ale kurzy možná a předměty na vysoké, když studuješ čestinu stopro.
   

Share This Page