Vysoká škola v USA

Discussion in 'České fórum' started by gementricxs, Sep 11, 2005.

  1. gementricxs

    gementricxs Well-Known Member

    Máte někdo zkušenosti se studováním v USA?? Hlavně college a university?
     
  2. Sova

    Sova Well-Known Member

    Sice jsem American, ale mam osobne 10 let zkusenosti na univerzite, jeste dva roky s manzelkou (z ukrajiny), i ted pomaham svagrovi (take z ukrajny) vstoupit v univerzitu. Zeptej se, a budu se snazit odpovedet na tve otazky.
     
  3. gementricxs

    gementricxs Well-Known Member

    Já bych tedě měl spíš nějakou specifickou otázky, takový ty základy jsem si přečet, přecejenom ty americký státní weby obsahují dost informací.
    Zajímala by mě nějaká škola z oblasti počítačová grafika, advertising.
    Já jsem teďka teprv ve třeťáku na střední, ale informace se hodí. Co jsem se díval na stránky petersons.com, tak takovejch škol je v americe docela. Další otázkou jsou poplatky za školu a ubytování.
    Ale nicméně v Praze jsem našel školu, která je docela podobná, jmenuje se Prague College a ta poskytuje tříleté studium, studium je v angličtině, sídlí ta škola v praze, ale musí se za studium platit, což je nevýhoda. Nicméně po těch třech letech si student odnese titul Bachelor of Arts, a mě by zajímalo jestli je možnost pak pokračovat na nějaké škole v US, která by akceptovala tento titul (což by měla) a která by měla stejné zaměření a poskytovala Master's degree (takže Master of Fine Arts, nebo tak něco).
    Nevíš o něčem.
     
  4. Sova

    Sova Well-Known Member

    Ja sam nemam hodne zkusenosti v te oblasti studia, ale mam brata, ktery obdrzel bakalar v Arizona State University v oblasti Industrial Design, ktery i ma mnoho kurzy z grafickeho desajna, sice ale program studia je zameriny na konstrukce ruznych objektu zajma prumyslenych kompanii.

    Jinak, jestli chces na bakalar, muzes taky zkusit search na U.S. News and World Report's College Finder. Tam je databaze, kterou muzes najit vhodne univerzity podle ruznych kriterii, vcetne i oblast, financni pomoc (ruznych typu), akademicke programy, penize potrebne na studium i ubytovani, i t. d. Tam taky, kdesi je oceneni nejlepsich univerzit, i obecnych bakalarskych programu, i specifckych postgradualnich programu. Ohledne bakalarskeho studia, musis rozumet, ze i kdyz obdrzis stipendium, musis dokazat ze mas dostacne penez na ubytovani (za obdrzeni vizy), coz zridka plati.

    Je to obycejne lehsi za cizince vstoupit na postgradualni studium, tak jako mnoho programu i plati za uceni i za ubytovani (v oblaste komputerne grafiky, nevim jestli je to bezne, ale byva). Ma by kazda univerzita v US akceptovat titul Bachelors of Arts, pokud je Prague College akreditovan mezinarodne (coz by mel). Neznam specificky programy v oblaste Masters of Fine Arts, tak jak ja jsem fyzik, takze v tomhle asi nemuzu ti dobre poradit.
     

Share This Page