Feel like

Discussion in 'General Language' started by scrimshaw, Mar 11, 2007.

  1. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Už nemusím spát na gauči. Dohodli jsme se šetřit peníze.
    Moc se těšíme cestu do domy ženčiny rodiny.

    Tohle výraz se mi moc líbí.
    Jen jsem se ho naučil.
    Je mnoho věci, které si nelze představit, ale není nic, co by se nemohlo stát.
    Tak možmá jen věc, co nas omezuje je naší zvlaštní mysl.
    Hmmm. jidlo pro myslenku. Food for thought. Je to u vas také výraz?
    Leprechaun se svým velkém hrncem zlata nexistuje, je jen pohadka.
    Peníze nikdy nepadají z nebe ani rostou na stroméch.
    Šikovní lidé jako nas beháme každé pátek do banky, abychom do banky naši peníze dali.
    Tam bude bezpečné.
    Ženčina rodina s námi počítají. Chtěji vidět nové minimo.
    Naši zázračná hromadka radosti.
    Kdo říká, že zázraky, už se neděje?
    To nikdy neviděl porod nového mimina.
     
  2. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Karle :D :D :D
    Někdy jsem zvědav, proč si člověk musí všechny své chyby zopakavat.
    Pořád stejné chyby, zad se mi, si musíme zopakovat zas a znova.
    Kdy se začneme poučit?
    Nechceme=li se poučit z minulosti, potom ji musíme pravděpodobně zas přežit.
    V začátkou nového tísíciletí, člověk zas vidí války.
    Po mnoha krvavých válkách v minulém stoleti, jeden z nich s jmeno ''Válka,
    která dá konec vše válků'', nová tísícilet začnal s dalším ošklivými války.''
    A mám ošklivý pocit, že ji nebude poslední.
    Raději bych poslouchat hezkou hudbu než přemyslet na takové věci.
    Do hezké hudby, mysl chvili ujde.

    Mimino zvedne hlavu a dívá se kolem.
    Maminka se na ně dívá a usmívá se.
    Přemyslí se na to, co v dvácet let bude tohle děti.
    Aby byl štastní, to je větši naděje jeho maminka a, že jeho maminku pořád má rád.
     
  3. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  4. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  5. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Přeje ti hezké den, ten kdo bydlí na Floridě.
    Ten, kdo se musí dnes vrátit do lékař, protože má zvrání na koleně.

    Tenhle cítat se mi moc líbí. Naučil jsem ho nedávno.
    Je mnoho věcí, které si nelže představit, ale není nic, co se by nemohlo stát.
    To znamená, že je to mysl, co nás omežuje. To je potrava pro mysl.

    Skřítek je jen smyšlenla představivosti, stejné jako zlatá ryba, která dává tři prání tomu, kdo ji chytí.

    Zenina rodina s námi počítá. Už dlouho je, že chtějí vidět její vnuk, naší zázračnou hromádku radosti.
    Den, co se narodil byl zázrak. Šli jsme domů se dokonalém mimine.
    Naší dar z nebi.
    To, kdo říkájí, že se zázraky už nedějí, nikdy byli svědkem porod nového minima.
    Mimino zvedne hlavu a dívá se kolem. Hledá jeho oblíbenou hračku.
    Maminka a tata se na ně ostřě dávaji a usmívají se.
    Hovoří spolu o tom, co za dvacet let bude ze těchto děti.
    Aby byl štastní, to je největší naděje jeho rodiči a měl by pořád jeho rodíče rád.
    (That he would always be happy, that is the biggest wish of his parents, and that he would always love his parents).
    I chose conditional here, because the future is not certain, but maybe future tense is better.
    Že bude štastní, to je jeho rodiči největši naděje.
     
  6. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Proč je to třeba, aby si člověk všechny své chyb pořád zopakovat.
    Zrejmě se je neochutně naučit z minulosti. Tam v minulost jsou mnoho lehci ale člověk se je vyhýbal raději.
    Tak stejné chyby je odsouzen prožít zas a znova.

    To udělám ochutně. Nemusíš mě to prosit víc než jednokrát.
    Umím to udělat dobře. Jsem to dělal mnohokrát.
    Je to snadné, umíš-li to udělat.
    Je to třeba ale, abys měl spravné nástroje.
    Vypadá těžkě, ale skutečný je to snadné.
    Podívej se ostře jak to dělám. Můžeš to udělat sam příště.
    Můj otec mě to učil kdy jsem byl kluk.

    Někdy bych ušel raději do hezké hudby.
    Sometimes i would prefer to escape into nice music?.

    Bohužel mi ušel ráno autobus, tak měl jsem jít do práce pěšky a byl jsem zas pozdě.

    Před dveře stál starec. Nikdy z nás jsem ho poznali. Díval se na nás jak nás poznal dobře. Vypadal na stejný věc smutně a spokojeně.
    Nevěděli jsme, co musíme říct. Konecně řekl v slabném hlase, ''To je doma Petrovi Ježeku, že ano? To stejné, co se rostl ve Brně u starého kostelu na Karlův ulice?
     
  7. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  8. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  9. doman

    doman Well-Known Member

    Mnoho cerveni znaci z ucitele. To nebylo dobre . Petku ! (znacka 5) :D
     
  10. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Měl bys rozumět v téhle doby, že není třeba, abys mě o to prosil víc než jedenkrát.
    Měl bys mě o to jen prosit a udělám to ochotně.
    Není to tak těžký jak naprve vypadá. Umí-li člověk jak to správné udělal, je to snadný .
    Ukažuju ti jak to udělat tenhlekrát a budeš to moct udělat přiště sám.
    Podívej se pozorně jak to udělám.
    Ostře sledované vlaky--V angličtině...Closely watched trains
    Nechceš-ĺi dělat sám, ti budu pomáhat s tvým domacím úkolem dokud to nechapeš dobře.
    Je to v pořadku dělat chyby pokud jen se z chybů učiš.
    Nikdo je dokonalý a všichní dělá chyby. Neboj se dělat chyby, boj se nezkušit.

    Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě. Líbí se mi moc tento citát.
    Také se mi líbí, "Je mnoho věcí, které si nelze představit ale není níc, co se by nemohlo stát.
    Naučil jsem se davno citát, co jde něco jak tenhle´=Je to snadnejší, aby velbloud projít oko jehly než se člověk vyjít královski nebeské.

    Největším přáním rodičů mimina, je aby byl štasten, a aby vždy a navždy je miloval.
    Zamilovaný mladý pár sedí spolu na gauči a směji se mimině jak zvedne maličkou hlavu a hledá jeho hračku.
    Ona je jejích zázračnou hromádku radosti, jejích dár z nebe a oni ji moc miluji.
    Táta si lehne na podlahu vedle štastného mimina.
    S maličkou nohičkou v ruce začíná zpívat, Vařila myška kasečku, v zeleném hrnečku......
    Mimino se smeje a dělá zabavné hluky.
    Žena na gauč se usmívá a myslí si na to, jak je krásná její rodina.
    Ona ví krása kdy ji vidí, a tohle je nejkrásnější věc, jaké kdy viděla. Začíná plakat.
    Štěně se snaží spolit zabava. Vale se na podlahu vedle táta a mává ocas.
    Kočka se na skříně tišše dívá na celý věc. Doufá, že všichní byli tícho. Chce spát. Nikdy nebude moct rozumět tomu, proč jsou lidé tak hlučené.
     
  11. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Halo Karle :D
    Už je sobota, čas letí, že ano? Zima nechce odejít. Tady na Floridě už je rozhodně jaro, ale severovychod Spokojených států tento vikend očekává na další velké zimní bouře.
    Bratr a dvě sestry budou pod jejím zuřivostem.

    Chudak měl zrání(ne zvrání) na koloně.(sore..wound on the elbow?)
    Nikdy nikdo ale neumřel kvůli zrání na koloně.

    Někdy se mi zdá, že se člověk není ochoten, nebo není schopen, poučit z minulosti. Každé generace by si radějí opakoval vše stejné chyb.
    Vzdušené zámky jsou jen šmyslenky představivosti. Stejně jako zelený tvor, který sedí na topole u jezera.

    Někdy misto toho, bych se radějí uchýlil k hezké hudbě. Tam je klid a nemusím myslet o ošklivé věcí.

    Šef je zas na mě rozlobený(angry at me). Zlobil se ráno kdy zas přijel pozdě. Řekl jsem mu, že mi ujel autobus ale řekl mi, že už slyšel tuhle starou omluvu mnohokrát.

    Dívný stařec, které před dveřmi stál v deště, vypadal smutně, ale na stejné věc(at the same time?) spokojeně.
    Nikdo z nás nevěděli, co mu máme říct. Po dlouho nepřihodné mlčení řekl,''To je domov Petra Ježka? Toho, který vyrůstal během valky na Karlově ulici? Možná by chtěl vidět duch z minulosti.''
    Všichni se na nás podívali. Všichni jsme slyšeli mnohokrát přibeh dlouho ztracené dědeček.''
     
  12. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  13. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  14. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Halo, halo z zemi pod sluneční oblohou. Země, co je za morí někde v zdalenosti. Z malíčké kusu zemi na jíznívýchodě severního Ameriky.
    Kde všíchní ženy jsou hezké a všichni muži jsou silní a všíchní děti jsou nad průměrem.(Tohle je vtip z radio)

    To mě rozesmalo, proč je....Bratr a dvě sestry budou pod jejím zuřivostem, trošku patetický. Jakto? Co vlaštně znamená? Budou vydáni namilost bouřové zuřivosti.

    Dvacetpět centigradu v Praze na jaře? To je malokdý, jo?

    Chudak měl zranění na lokti ale nikdy nikdo neumřel kvůli malé zranění na lokti. Má na koleně starý jizva od dní když bylo ditě a padlo na skalnatou cestu.

    Každá generace by nejraději ignorovala všechny chyb poslední generace. Raději by si je zopakovala. Bude si zopakovala tytéž chyby.

    Šef je na mě zas rozzlobený, protože jsem přijel na práci pozdě.
    Ujel mi ráno autobus, protože budík nefungoval. Odešel jsem dnes doma bez sprchy a stejně mi ujel autobus. Nenávidím ten řídič. I když mě vidí běžení na ulici a mávání, zavří dveři a odjde.

    Stařec, který stál před dveřmi v děsti vypadal zároven smutně a spokojeně. Připomínal nás film Exorcist. Blisky osvětily tmavou oblohu.
    Neřekl nic nadluoho. Začínáme myslet, že možná byl blazen, když konečně řekl v tišším hlasem...Řekni mi, to je domov Petra Ježka?
    Poznal jsem dávno jeden Petra Ježka. Slyšel jsem, že jeden Petr Ježek tu bydlí? To je pravda? Možná, má-li jěstě život, by chtěl vidět ducha z minulosti. Doufám, že nejsem příliš pozdě.
    Jmeuji se Jan Běhlohlavek. Vyrůstali jsme spolu během války v Karlově ulici. Možná ti řekl něco o mě(perhaps he told you something about me?)
    Mám něco moc důležitý, co musím ho vyprávět. Bude to chtít poslyšet než umří.
    Díky Karle :D :D :D
     
  15. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Pišu dlouho příspěvky, já vím. Prostě mi dá radost vidět, že se mohu s tvým pomoctem tak dobře v čestině vyjadřit. Ve skutečnosti kamaráde tohle mě překvapuje.
    Pořád se dívím, že jsou v příspevkech tak malo oprav.
    Byl jsi velmi dobrým učitelem.
    Je to však zřetelná přiležitost, aby nikdy nenavštívil zlatou Prahu s její hezkou řekou, které běží přes zemi jako vlnitý řez, ale je to hezký vědět, že kdybych se tam našel, bych mohl v hospodě objednat chladné pivo.
    Je to pravda, že už nepiju alkohol, ale v pražském hospodě bych chtěl ochutnat růžná piva a poslouchal zabavní pivni řeč.

    Kamarád mi řekl, ''Ukáž mi, jak to udělat tentokrát a příště budu to moct udělat sám.
    Ukážá člověk jak chodit na ryby a budu moct dát najíst rodinu navždy, dá mu korun a zítra zas budu mít hlad.
    Neni to tak tězké jak napoprvé vypadá. Ví-li člověk, jak to spravně udělat prvníkrát, umí jak to udělat sám v budouci.
    Neni důležity, že někde děláš chyby, všichni my děláme chyby. To nejdůležitější je, že se z naších chyb poučíme.
    Dívej se jak to udělám. Budeš se dívit, jak je snadné.

    Kočka se se skříni na nás dívá se svými tajuplnými očima. Obtěžovali jsme ji zas se naši hluk.

    Snaze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božiho královstvi.

    Zamilovaný pár, který sedí na gauč se směje kdy vidí mimino zvedat maličkou hlavu a hledat hračkou. Medvídek je tak blisko ale nemůže to vidět. Táta se nahýbá a dává naivku její medvídek. Nemluvně se rozesměje kdy vidí starou kamarádku. Táta je tak pýšný, pyšný jako páv.
    Maminka a táta sedí vedle krásné dečko a zpivají Vařila myška kašícku, v zeleném hrnečku. Mimino vydává zabavné zvuky a rodiče se směji.
    Štěně se rozhodí přidat k zabavě. Venku padá sníh, vločka za vločku, a vítr píská za okny.
    Smůlář na ulici na ledě uklouzne a spadne.
    Kočka vše tiše pozoruje.
     
  16. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Aha...už chapu.
    Tí tři budou vydáni nemilost jejich zůřivosti.
    Those three will surrender to the displeasure of it's fury?
    Seems to me quite poetic.

    Pod tmavou oblohou kruté bouře s vsím jejím zůřivosti by opuštěné rybářy jen prosil o milost bohem.
     
  17. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  18. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    8) 8) 8)
     
  19. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Pod tmavou oblohou v kruté bouři by odpuštěné rybári jen prosili o milost boži. Takové bouře nikdy tu nikdo neviděl. Je to bouře stoleti, dokonalé bouře.
    Bohem stračené rybáři budou vydáni nemilost jejich zuřivosti.
    Prostě chtěji vidět druhý slunečni den.
    Modlíme se pro ně.

    Někde daleko pres údolí a hory a potom za mořem je země pod slunečnou oblohou a teplými, spiš horkými stupny.
    Za mořem tam v zapadní polokoule, ten které objevil Cristobal Colon na konce patnáctého stoleti.

    Tato doba lětu v českou republiku obvyklé je teplota kolem patnáct stupnu Celsia. Ale před pár dni byla teplota nadprůměrné.

    Nikdy nikdo neumřel kvůli malému zranění na lokti. I když je tam asi ošklivou jizvu. To je jen jizvu z boji(battle scar).
    Když byl ditě upadl na kamenitou cestu.
    A jestli to neni celá pravda, at se na mistě propadnu.

    Nenavidím toho autobusového řidiče, které i když mě rana vidí běžet po ulici v dešti a mávat, zavře dveře a ujede.
    Včera mě to zas udělal se velkým ošklivým usměvem na tvaři.

    Myslím si, že starého Petra by chtěl vidět tohohle ducha z minulosti, jestle ještě žije. Řekni mi prosim, že ještě žije, že jsem nepřišel příliš pozdě.
    Dívali jsme se na stařec jako byl blázen.
    Dával se upeně zpět na nás.
    Konečně řekl...no, povídej, chceš abych tu v téhle studené dešti umřel?
     
  20. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     

Share This Page