Trenujeme čestinu, psouce

Povídejte si o všem českém česky! A jestli mluvíte anglicky, nezapomeňte zabrousit také do diskusí v angličtině.

Moderators: Sova, gementricxs, Dana

Magdička
Member

Postby Magdička » 21-Mar-07 23:51

Ájík wrote:
:!: :!: Zdravím Magdičku :!: :!:

já tě taky zdravím Ájík :)))
Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou takoví jako ty.
Agnetha
Member

Postby Agnetha » 11-May-07 13:05

To uuspoiss...
Estonsko musí být nádherná země. Učím se švédsky a finsky a slyšela jsem, že finština je hodně podobná vaší estonštině. Je to pravda? Domluvíte se s Finy. Zajímalo by mě, jaké máte vztahy s Finy...jako dva národy...třeba my Češi máme dobré vztahy s našimi sousedy Slováky, se kterými jsme byli dlouho v jednom státě. A taky by mě zajímalo, jaké vztahy máte k ruské menšině u vás...jestli ji respektujete a ona respektuje vás. Prostě jestli se tolerujete...
Měj se moc krásně
:D
Magdička
Member

Postby Magdička » 11-May-07 23:43

hmm taky bych chtela vedet co myslite na Polaku ;) no to by me zajimalo ;)
Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou takoví jako ty.
Agnetha
Member

Postby Agnetha » 12-May-07 1:15

No, třeba já znám pár super Poláků a Polek, které jsem poznala na koleji v Ostravě :wink:
Myslím, že jednotlivé národy by se měly respektovat, učit se vzájemné toleranci...atd.
V Polsku jsem byla několikrát na různých místech...líbil se mi Kraków, překrásné historické město, kde si užijí především milovníci historie a památek (třeba Wawelská katedrála)......pak taky solný důl Wieliczka...no a polští skokani na lyžích....hlavně Adam...hmm toho jsem měla ráda do té doby, než nám slovně pošpinil našeho Mazocha :( no ale to sem nepatří !
Jinak s Poláky mám moc dobré zkušenosti....byla jsem tam několikrát na různých soutěžích plastikových modelářů a ve všem mi vyšli vstříc...byli skvělí...ale v každém státě najdete lidi dobré a lidi méně dobré :wink: , to je normální...
Hmm, ale musím uznat, že jste si v historii prožili hodně, než jste získali svobodný stát...každou chvíli vás někdo ohrožoval...dokonce si vás jednu dobu i rozdělili, ale přesto jste se dokázali v pravou chvíli rekonsolidovat...
Tak jo...Poláci jsou v pohodě a dá se s nima dost dobře pokecat :D :wink:
Alexx
Senior Member

Postby Alexx » 18-Jun-07 8:34

Magdička wrote:hmm taky bych chtela vedet co myslite na Polaku ;) no to by me zajimalo ;)

Proti polákům nic nemám, bydlím asi 2 km od polské hranice a nikdy jsem tam neměl problém. Pracuju ve firmě která v ČR zaměstnává stovky poláků tak jsem s nima v každodenním kontaktu, polsky samozřejmě rozumím, se psaním a mluvením je to trochu horší :-)

Akorát teda v Londýně, když jsem jel večer metrem plným poněkud "rozveselených" poláků, to byl teda silný zážitek :-)
I cesta může být cíl.
The journey is the goal.
Magdička
Member

Postby Magdička » 14-Aug-07 17:09

V Polsku jsem byla několikrát na různých místech...líbil se mi Kraków

joooo byla sem tam taky a moc me se libilo, nocni Krakov je jeste krasnejsi nez v den :)

Akorát teda v Londýně, když jsem jel večer metrem plným poněkud "rozveselených" poláků, to byl teda silný zážitek

hmm dokazu si to predstavit, nekteri se chovaji jak prase, ale vetsinou jsme klidny stat, no ale v kazdym state se najde nejaky debil ;)
Ájík
Senior Member

Postby Ájík » 28-Jan-08 11:35

Magdička wrote:hmm dokazu si to predstavit, nekteri se chovaji jak prase, ale vetsinou jsme klidny stat, no ale v kazdym state se najde nejaky debil ;)

... krásně česky řečeno :lol:

Pořád jsem nechápal to polský bardzo. Pořád říkali "dziekuje bardzo".
Alexx
Senior Member

Postby Alexx » 28-Jan-08 12:49

Ájík wrote:Pořád jsem nechápal to polský bardzo. Pořád říkali "dziekuje bardzo".

Pořád lepší než slovenské "nech sa páči" :-).
Magdička
Member

Postby Magdička » 29-Jan-08 9:14

Ahojky :))

Bardzo hmmmmm je to stejny jak dekuji moc

Dneska jedu do CZ, a zase budu trenovat cestinu, haha a zas bude s toho pekna sranda :)

Nedavno byla sem na navsteve u znamych, a mela sem mluvit cesky, tak sem sedela klidne jak dama a rikala jen "yhm, ano yhm" hahahahah to bylo zajimave, pak sem rekla ze se stydim mluvit :) Musim se smat, boha, cetla sem dneska to co sem psala tady na zacatku, a je me trosku styd ze sem psala takove voloviny. Ted uz je to trosku lepsi a uz se mene stydim mluvit. (Porad sem si myslela ze se kazdy bude me smat kdyz neco povim).

Tak jo, mejte se vsichni moc fajn a jedu na vylet paaaaaa
Magdička
Member

Postby Magdička » 07-Feb-08 14:28

Pořád říkali "dziekuje bardzo".

Ajik ? za co te tak dekovali ? to by me zajimalo hahahhahaha