Practicing One

Discussion in 'General Language' started by scrimshaw, Jun 15, 2007.

  1. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  2. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Karle, dobrý kamaráde, děkuji ti mnohokrát ze západní země.
    Vylezl jsem včera z postele po tom, co mě vzbudíl hežký zvuk deště.
    Šel jsem po schodech dolů, a tam jsem se rychle posnídal, protože už jsem šel pozdě.
    Dal jsem krásné ženě pusu a vypadl jsem ven do zimy k autu. Zakopl jsem o věřný pes, co ležl na schody. Krásná žena se mi rozesmala. Nebyl jsem vůbec rád způsob začíná můj den.
    Krásná žena vstoupila znovu do teplého domy, smala se dál.
    Sebral jsem se ze země a běžel jsem po studenou dešti k autě.
    Přípojil jsem kolonu aut. Je stejná kolona aut, kterou včera přípojil, a kterou zítra znovu připojím.
    V radie je předpověd ''slunečný a teplo''. Vítr teměř odfukoval auto z mostu.
    Chodeci zapní kabáty proti těžké dešti.
    Myslel jsem si, že až prodám konečně své ubohé auta, a jsem schopen jet do práci vlakem, budu moct déle spát, a pohodlně číst noviny cestou.
    Bylo to hrožný nápad koupit si na prvním místě.
    Muž, který měl autoservis, mě ošidlí. Je to jen kus odpadu.
    Nemůžu uvěřit, že mi ho souced doporučíl.
    Brat mi poradil, abych se u toho autoservisu měl na pozor. Měl jsem ho poslouchat.
     
  3. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  4. meluzina

    meluzina Well-Known Member

    Jenom rychlý pozdrav, abyste jsi nemysleli, že jsem se na Vás opravdu vykašlala. Sušila jsem seno, tak jsem neměla čas moc přemýšlet, a když chcu psát česky, tak musím více dumat. V pondělí se narodily králíčata – mam 3 samičky – 2 mají po 9 (9 je hodně, tak nevím, jestli všechny přežíjí) . Ta třetí je má tak zachumlané, že nemám ponětí kolik jich tam má schované. Tak se mějte krásně, jak v Praze, tak na ty Floridě (anebo vůbec kdekoliv jinde).
     
  5. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

    Ahoj Meluzino, to jsem rád, žes na nás nezanevřela, pomalu jsem měl strach. 8)
    Ať se maj vaše králíčátka k světu :!:
     
  6. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ze země za moři ti tvé kamarád znovu zdraví.
    Ty jsi učitel, který nabíze opuštit své pomale žák. Jsi vzačný Karle.

    Nevzbudil mě dnes hezký zvuk deště.
    Vylezl jsem z postele po tom, co sousedův pes psa zas štěkoval na pes, který bydlí přes ulici. Byl to, co mě vzbudil, stejném způsobem jako dělá každeho rána.
    Rychle jsem snídal hezké snidaně, která svá krásná žena dala na stůl.
    Byli tam vejce, šunka, a teplé kaše. Taková snídaně by se hodil král.
    Vyběžel jsem venku, po tom, žena mi dala hezkou pusu, do hezké jarní rána. Přeskočil jsem věrený pes, které ležel na schody. Jak jsem odjel po ulici, krásná žena mi za oknem mavala.
    Přesto toho psa, těšilo mne, jakým začínal můj den.
    Přípojil jsem se ke koloně aut, stejná kolona aut, k niž jsem se přípojil včera, a ke které se přípojím znovu zítra, a pozítří.
    Kolona aut ale rychle projela skrž města, našel jsem parkoviště u dveře, a zvládl jsem dostat šálek kavu než z té vypotřebovali.
    Sílný vítr moje auto téměř neodfoukl z mostu jako včera.
    Chodci jdou na ulice s hezkými úsměvy na tvaří.
    Jsem rád, ze jsem můj bratr poslouchal. Poradil, abych si koupil toto auta. Nicmeně, prodám je jakmile mohu. Raději bych vyměnil vlakem.
     
  7. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    To jsem také rád, Meluzino, žes na nás nezanevřela.
    Nevykašlej se na nás.:lol:
    Slavujeme se tebou porod králíčat.
    Sušila jsi dnes seno. Rád slyším o čem, tam se na tvé království stává.
    Karl má svoje tmá breille rád, a já píšu pošetilé historky.
     
  8. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  9. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  10. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Ahoj Karle, co se děje tam u vas? Všechno jde dobře? Tady tak tak. Můžu ti říct, věci by mohli být lepší.
    Neboj se ale, to přežiju.

    Hele, zdá se mi, že se na nás Meluzina konec konců vykašla. Nikdy budeme vědět co se u jeji království dějí,
    Doufám, že může všechno zvladnout bez nás.
    Zapomňel jsem téhle přispěvek. Děkuji.
    Téměř můžu cítit ta snídaně. Vejce, šunka, teplá kaše a chléb s máslem.
    Taková snídaně by se hodila i pro samotné krále.
    Je žarlivý, protože moje žena vaří líp než jejo královna. To je jeho věc.

    Když jsem odjizděl ještě byl velmi brzy ráno. Moje žena a věrný pes byli u dveři. Postrádám je.
    Budu pryč dvě týden. Nemám moc rád tyhle cesty. Je zíma, prší a nevyjde slunce pro dalši hodinu a půl.
    Téhle cestu mám jet do Paříži a Londyně. Jednoho dne překvapím Marušce a zeptám se ji, aby mi spojila v Pařiži pro pár dnů, ale ted' nemáme dost peněž. Už jsme chudí jako kostelní myšky.
    Bude se jí to líbit moc. Nikdy jsi byla v Město Světlů. Potřebuje ho vidět z vrcholu Věže Eifel.
    Seine se pohybuje Městem jako had.
    Když jsem jí viděl poprve připominal mi moje Vltavy.
    Našel jsem parkoviště blízko vchodu.
    Přeskočil jsem louže a vydal jsem se do letíště.

    Sílný vítr téměř moje auto odfoukl z mostu....A strong wind almost blew my car off the bridge?
    Jsem rád, že nevypotřebovli z kávy. Potřepuji šálek.
    Ano, chodili po ulici s velkými úsměvy na tvářich.
    Měl jsem poslechnout svého bratra a prodal auto.
     
  11. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  12. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Dobrou neděli. Aby deště pádají jemně na tvoje poli a vítr pořád být za zádou. Počasi tam u vás zní moc hezké. Jsou tu pařáky.
    Nikdy se nedozvíme co se děje u Melozininy královstvi. To je škoda. Doufám, že se kralíky mají dobře. No, musí pokusit zvládnout bez naši rad a moudrosti. Nebude pro ní snadné. Nemůžu uvěřit, že ona na nás tak krutě vykašlala. Nikdy jsem to očekával. Přiselo jako z modře.

    Slunce pádá a byl to dlouho den. Obloha moc pekně zaří.
    Půjdu na procházku a potom do postele.
     
  13. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  14. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Dobrou ponděli ti přeji spolu s rodinou. At' deště padá jemně na tvoje pole, vítr máš pořád v zádech, slunce je pořad na tvár a pořád jsi v rukou boži.
    Je to irská modlitba, že ano. Aspoň něco takového.
    Je to škoda Karle, že se nikdy nedozvíme ce se děje v Meluzinině krílovstvi.
    Jen můžeme doufat, že všechno bude v pořádko, že se vše nějak zvládne sami.
    Kdybych byl jí, alespoň bych napsal 'Ahoj kamarádí, bud' zdraví', nebo něco takového. Ale to je já. Nikdy bych opustil tak dobré kamarády tímto způsobem. Musím nějak tuto zklámaní zvítězit. Bylo to ale tak neočekavané, jako blesk z jasného modrého oblohy. Téměř mi vypadly zuby.
    Musím vzdychat hluboce a pomale a pomale oddechat vše toto nechtěný stres. Opust' to Davide. Nech to.
    Miluješ-li někoho opravdu, uvolni jí. Vrátí-li se ona je tvoje, nevrátí-li se, nikdy nebyla (tvoje).....If you really love someone, let them go. If they come back, they are yours, if they don't, they never were.
     
  15. Karel_lerak

    Karel_lerak Well-Known Member

     
  16. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Dobrý ůtery ti přeji. Už je téměř konec pondělí. Slunce tu už zapadal víš?
    Ůplněk, čili to, co bude téměř ůplněk brzy pozvedne.
    At' déšt' padá jemně na tvoje pole, vítr máš pořád v zádech, sluničko jde pořád na tvář a pořád jsi v rukou božích.
    To je hezká irská modlitba.

    Mužeme jen doufat, že vše bude moct zvládnout samo.
    Mám dvě otazky...
    Proč jsi použival vše místo všechno a proč je to samo místo sama.
    Nikdy bych opustil kamarády tímto způsobem. Určitě má dobrý důvod.
    Rozhodl jsem se to nevzít osobně.
    Stratil jsem ale pár hodin na podlaze. Dýchal jsem hluboce pomalu a pomalu vydýchal ten šok. Cítím se líp.
    Překoneme toto kamaráde.
    Miluješ-li někoho doopravy, dej mu svobodu. Vráti-li se, je tvoje,
    nevráti-li se, nikdy byla.
    Mu is the pronoun for unstated gender? Someone.
     
  17. Eleshar

    Eleshar Well-Known Member

    *you know the system of Ú and Ů?
    ** arises? I am not sure what do you mean by that, I only know that we do not say it in Czech:)
    *** "tvé" is stylistically higher than "tvoje", i.e. more appropriate in this context

    *unclear, incomprehensible to me

    ** I added quotation marks - it is necessary to use quotation marks or something in order to distinguish a USAGE of a word from MENTIONING of a word
    e.g.:
    Prague is a beautiful city - usage
    "Prague" consists from six letters - mentioning
    Praha je krásné město - usage
    "Praha" má pět písmen - mentioning

    actually I think it is necessary even in English

    *** ??? what?:))) "I lost a few hours on the floor"?

    **** even if you speak about a female, you are still refering to her through general notion of "někdo" (someone, somebody) which is grammaticaly masculine, so the adjective developping this "někdo" has to be masculine as well

    ***** it is exactly the same as my note above, if you are talking and using word "někdo" or even "kdo", you talk in masculine, which is stylistically unmarked and can refer to both masculine and feminine (however feminine is marked and can refer only to feminine)
     
  18. scrimshaw

    scrimshaw Well-Known Member

    Dobré úterý. Úplněk stoupal nad jezero.
    Zvledneme šaleky piv, abychom přilezitost oslavili.

    Nikdy bych takto neopustil kamarády.
    Vrátí-li se, je tvůj, nevrátí-li se, nikdy nebyla.
    Doufám, že tahle kalamita nějak překonáme.

    Dvojitý zápor, dvojitý zápor!!! Nevím, co je svůj problém.
    Jednoho dne pamatuji dobře dvojitá negace.
    Znám pravidlu, jen si ji musím vzpomenout použit.

    Myslel jsem, 'trávil' jsem pár hodin na podlaze. :oops:

    Z nějakého důvodu pletu solvesa 'ztratit' a 'strávit'.

    Zkouska je, miluješ-li někoho, dej mu svobodu, vrátí-li se, miluje tě také.
    Nevrátí-li se, jen jsi žil ve snu.

    Díky Eleshar
     
  19. Eleshar

    Eleshar Well-Known Member

    *we say rather "dobrý den" or "hezké úterý"

    ** btw beer is not served in "šálky" (cups) but rather "půllitry" or "sklenice" or "džbány", "holby"...

    *** still, the subject is "někdo"
    "problém" is subject, but it is yours, not its own. A little help may be that you can use "svůj" if you have to use "own" in English for specification
    i.e.:
    He does not see his house - Nevidí jeho dům
    He does not see his own house - Nevidí svůj (vlastní) dům


    * good usage of quotation marks signifying mentioning and not using of the word;)

    ** I changed the segmentation of sentences a little bit. I think in English it would be the same


    But hey, much better now. You are still overlooking a bit that a verb is not followed by nominative (or that accusative does not always look like nominative, especially for paradigms "žena" and "růže") but otherwise it was more or less correct.
     
  20. magan

    magan Well-Known Member

    scrimshaw:
    just a little thing I noticed by a chance in your text "...........žárlivý, protože moje žena vaří líp než jeho královna"

    In this instance, word "zena" means wife. I am not sure if you meant girlfriend or actually your wife.

    Just something to ponder over in case you didn't know - don't want you to get into trouble :)
     

Share This Page